Dobra termoizolacja to najlepszy sposób na zminimalizowanie kosztów ogrzewania oraz klimatyzacji. Ocieplenie poddasza ma tutaj kluczowe znaczenie. Wiedzą o tym zwłaszcza osoby, które mają w domu poddasze użytkowe bez wystarczającej izolacji – latem jest na nim duszno, a zimą przez dach ucieka sporo ciepła. Czy ocieplenie celulozą będzie dobrym rozwiązaniem?

Na czym polega ocieplanie celulozą?

Celuloza to materiał w formie sypkiej, który jest wdmuchiwany przy pomocy specjalnego urządzenia. Dzięki temu można wypełnić nawet najmniejsze przestrzenie. Przed zastosowaniem celulozy, konieczne jest dokładne sprawdzenie konstrukcji dachu pod względem jego szczelności. Gromadząca się para wodna może przyczyniać się do rozwoju grzybów, dlatego też szczeliny wentylacyjne to podstawa. Celuloza może stanowić całkowity materiał termoizolacyjny lub być wyłącznie jego uzupełnieniem. Materiał ten jest doskonały w przypadku braków w izolacji, które można łatwo uzupełnić.

Komu zlecić?

Zastosowanie ocieplenia z celulozy wymaga nie tylko specjalistycznego sprzętu, ale również wiedzy i doświadczenia. Wobec tego warto zdecydować się na usługi firmy, która zajmuje się tym nie od dziś i może pochwalić się wieloma zadowolonymi klientami np. przedsiębiorstwa Daw-Term-Bud. Na rynku można znaleźć kilka rodzajów celulozy, które różnią się między sobą właściwościami. Przedstawiciel firmy dostosuje taki, który najlepiej sprawdzi się w przypadku danego budynku.

Największe zalety tego rozwiązania!

Celuloza stosowana do ocieplania jest materiałem niepalnym, a wśród najważniejszych jej zalet można wymienić przede wszystkim:

  • Doskonałe parametry izolacyjne – tworzy zbitą masę, nie osiada po czasie i zapewnia szczelną barierę.
  • Ekologię – materiał pochodzi z recyklingu makulatury, dlatego jego produkcja nie jest nadmiernym obciążeniem dla środowiska naturalnego.
  • Wszechstronność – można zastosować ją w wielu sytuacjach. Nie tylko do ocieplenia dachu (o różnorodnej konstrukcji), ale również innych miejsc, np. ścianki działowej wykonanej z dwóch warstw płyty gipsowo-kartonowej.

I choć termoizolacja z celulozy nie jest tak powszechnie stosowana, jak inne materiały izolacyjne (np. wełna mineralna), doskonale sprawdzi się w przypadku większości poddaszy. Praca przebiega wyjątkowo szybko, zwłaszcza wtedy, kiedy jest wykonywana przez doświadczone osoby. Za ociepleniem przy pomocy celulozy przemawia również stosunkowo nieduża cena. Celulozę wtłacza się podobnie, jak piankę poliuretanową, a jest od niej o wiele tańsza.