Każdy przedsiębiorca, który działa w branży budowlanej bądź przemysłowej z pewnością nie raz spotkał się z koniecznością wykorzystania rusztowań do któregoś ze swoich zleceń. Firmy, które nie posiadają na wyposażeniu podobnych konstrukcji nie muszą wcale rezygnować z przeprowadzania prac z ich użyciem. Rozwiązaniem tego problemu jest wynajem rusztowań, czym trudni się obecnie całkiem sporo przedsiębiorstw. Dlaczego warto zdecydować się na taki krok?

Rusztowanie – narzędzie, które umożliwia przeprowadzenie prac wysokościowych

Według definicji rusztowaniem nazywamy tymczasową konstrukcję, dzięki której możliwe jest wykonywanie rozmaitych prac na wysokościach. Rusztowania osiągają wysokość od dwóch do nawet kilkudziesięciu metrów. Zbudowane są zazwyczaj z elementów metalowych, choć – jeszcze do niedawna- korzystano z konstrukcji zbudowanych w całości z drewna. Jak przekonuje ekspert z firmy Dan- Bud, która specjalizuje się w montażu rusztowań różnego typu oraz trudni się ich wynajmem- bez tych specyficznych konstrukcji przeprowadzenie remontu domu czy oczyszczenie elewacji wielopiętrowego budynku byłoby praktycznie niemożliwe. W zależności od zapotrzebowania korzysta się z rusztowań wolnostojących bądź przyściennych.

Wynajem rusztowań – zgodnie z potrzebami klienta

Nie każdego przedsiębiorcę stać na zakup różnego typu rusztowań, szczególnie na początku działalności firmy. Wiele osób decyduje się też jedynie na zakup podstawowych konstrukcji, które nie zawsze okazują się wystarczające. Trzeba podkreślić też, że koszty związane z inwestycją w taki sprzęt nie należą do najmniejszych. Idealnym rozwiązaniem jest więc wypożyczenie rusztowania, zwłaszcza że firmy, które prowadzą taki wynajem mogą pochwalić się naprawdę bogatym asortymentem. Wśród dostępnych konstrukcji znajdziemy rusztowania kolumnowe, modułowe, przejezdne czy rurowo-złączkowe. Dzięki bogatej ofercie i fachowemu doradztwu, każdy przedsiębiorca otrzyma rusztowanie, które idealnie sprawdzi się w realizacji planowanych prac wysokościowych. Takie rozwiązanie jest bardzo opłacalne zwłaszcza dla tych przedsiębiorców, którzy wykonują podobne zlecenia jedynie okazyjne. Na wynajem rusztowań często decydują się również firmy, które posiadają braki w wyposażeniu lub muszą zwiększyć jego ilość pod konkretne zlecenie. Warto też zaznaczyć, że planując wypożyczenie szalunków nie musimy martwić się o ich stan techniczny. Obowiązkiem właściciela jest, by rusztowania były odpowiednio zakonserwowane oraz spełniały obowiązujące normy i wymagania. Korzystając z usług sprawdzonej firmy wypożyczającej rusztowania, możemy być pewni, że zapewniamy naszym podwładnym wysokie bezpieczeństwo pracy, a także oszczędzamy pieniądze firmy, które musielibyśmy przeznaczyć na zakup, serwis i konserwację własnego szalunku.