To pytanie zadaje sobie wielu amatorów samodzielnych prac w domu, ogrodzie, a także właścicieli małych firm o profilu remontowo-budowlane budowlanym. Wypożyczenie maszyn oszczędziłoby wielu kosztów związanych z zakupem takiej maszyny lub wręcz uniemożliwiłoby przyjęcie zleceń, jeśli firmy nie stać na zakup profesjonalnego sprzętu. Jakie sprzęty można wypożyczyć? Zapraszam do lektury.

Pożyczyć czy kupić?

To bardzo dobre pytanie, które zadaje sobie wielu miłośników majsterkowania, robot budowlanych i małych przedsiębiorców, którzy mają bardzo zróżnicowane zlecenia. Maszyny do cyklinowania, czy też osuszacze to sprzęt, którego nie potrzebujemy zbyt często. Jeśli więc nie planujesz rozwijać działalności budowlanej, a tylko wykonywać raz na jakiś czas zlecenia-warto rozważyć skorzystanie z oferty jednej z lokalnych firm, wypożyczających taki sprzęt- na przykład Wypożyczalni Sprzętów Budowlanych Jakub Pankowski-Jankowski z okolic Szczecina. Jeśli więc lubisz samodzielnie wykonywać cięższe prace domowe i nie boisz się wyzwań- warto skorzystać z ciekawej okazji.

Jaki sprzęt możesz wypożyczyć do domu?

Małe rozeznanie wystarczy, żeby przekonać się, że oferta firm, wypożyczających sprzęt profesjonalny, niedostępny dla przeciętnego Kowalskiego – i, prawdę mówiąc wcale mu niepotrzebny na co dzień, jest bardzo szeroka. Możesz wyprać dokładnie tapicerkę samochodu i wszystkie dywany- jeśli dobrze rozplanujesz prace, zdecydowanie bardziej Ci się to opłaci, niż płacenie firmie, która zrobi to za Ciebie i zainkasuje adekwatne do wysiłku pieniądze. Jeśli chcesz wycyklinować podłogi- także nie potrzebujesz płacić za to firmie. Wystarczą dobre chęci i odpowiedni sprzęt.

Jaki rodzaj działalności może być wspierany przez wypożyczalnie?

Gama produktów do wypożyczenia jest tak rozległa, że może obsługiwać nie tylko firmy z branży budowlanej. Dla niej oczywiście potrzeba najwięcej specjalistycznego sprzętu- wypożyczalnie gwarantują niemalże wszystko – od drobnych narzędzi typu szlifierki kątowe, po betoniarki i zamrażacze do rur, świdry do gleby lub młoty udarowe, a nawet  rusztowania. Odkurzacze piorące, czy przemysłowe z powodzeniem posłużą firmom, które oferują usługi sprzątania. Agregaty prądotwórcze pozwolą na prowadzenie każdej działalności, która wymaga dostępu do prądu w terenie- małej gastronomii,  food trucków, lodziarni, także sezonowo wystawionych na eventy bankomatów czy automatów z napojami. Podnośniki koszowe z powodzeniem posłużą także w wielu branżach związanych z pracą na wysokości, które warto wynająć, jeśli chcesz się zająć profesjonalnym myciem okien w budynkach biurowych, zleceniami związanymi z pracą na dachu, przycinaniem gałęzi czy też montażem reklam na bilboardach.

Możliwości + chęci = sukces

Wymówką wielu ludzi, którzy myślą o założeniu własnej firmy świadczącej profesjonalne usługi jest to, że potrzebują sprzętu, na który ich nie stać. Zamiast narzekania, warto uruchomić wyszukiwarkę i odnaleźć firmy, które ułatwiają życie nie tylko przedsiębiorcom, ale też całkiem prywatnym, kreatywnym i chętnym do pracy osobom.