Drzwi pasywne, a także energooszczędne mają za zadanie zachowywać ciepło wewnątrz budynku. Są one powszechnie wykorzystywane w budownictwie pasywnym, czyli takim, gdzie kluczowa jest izolacja termiczna obiektu. Domy budowane w systemie technologii pasywnej, są doskonałym wyborem dla każdej osoby, której zależy na minimalizacji kosztów związanych z ogrzewaniem. Inwestycja w drzwi pasywne może więc być dla nas bardzo korzystna.

Cechy drzwi pasywnych

Podstawową cechą drzwi pasywnych jest ich duża izolacja. Zawdzięcza się ją dzięki zastosowaniu specjalistycznych uszczelek, a także progów aluminiowo-kompozytowych, bądź kompozytowych. Cały system jest także ocieplony pianką poliuretanową, która wpływa na dodatkową izolację przed uciekaniem ciepła. Wszystko to wpływa na dokładne zabezpieczenie przed wiatrem, a także przed wodą i wilgocią. By jednak drzwi spełniały swoje zadanie, powinny zostać zamontowane we właściwy sposób. Z całą pewnością warto wynająć do tych prac fachowców.

Zalety drzwi pasywnych

Wybór drzwi pasywnych niesie ze sobą wiele zalet. Jeżeli się na nie zdecydujemy, możemy liczyć na znaczne zaoszczędzenie energii, która jest wymagana do ogrzania budynku. Główną zaletą tego typu drzwi jest wysoka termoizolacja. Drzwi pasywne, a także energooszczędne zatrzymują ciepło przed wydostaniem się na zewnątrz, przez co znacznie można zredukować starty cieplne. W przypadku drzwi energooszczędnych może to być zmniejszenie nawet o 35%, natomiast drzwi pasywne mogą zatrzymać wewnątrz jeszcze więcej ciepła. Kolejną zaletą jest wykorzystanie innowacyjnej technologii, która polega na wykorzystaniu dodatkowych warstw izolacyjnych, a także specjalnych systemów zawiasów, które nie tylko gwarantują solidność, ale także izolacje. Zarówno drzwi pasywne, jak i energooszczędne wyposażone są w specjalistyczne systemy antywłamaniowe, które posiadają podwyższony standard bezpieczeństwa.

Dobre wykonanie gwarancją zadowolenia

Na rynku znajdziemy coraz więcej rodzajów drzwi pasywnych. By jednak spełniały one swoje zadanie, muszą być nie tylko solidnie wykonane, ale także właściwie zamontowane. Jeżeli zależy nam na najwyżej jakości drzwiach energooszczędnych i pasywnych, warto zapoznać się z ofertą firmy takiej jak Bartek Hurtownia stolarki budowlanej. Jednostka specjalizuje się w sprzedaży stolarki okiennej i drzwiowej, a w ofercie znajdziemy również inne produkty wykończeniowe do domu. Długa obecność na rynku przekłada się na doświadczenie w tym obszarze i zaopatrywanie się wyłącznie w produkty od sprawdzonych i cenionych na rynku producentów. Z oferty firmy korzystają zarówno osoby prywatne, jak i przedsiębiorcy poszukujący sprawdzonych i solidnych drzwi. Warto wspomnieć, że jednostka świadczy darmowe usługi z zakresu pomiaru i wyceny przed zawarciem umowy.