Systemy klimatyzacji są coraz częściej montowane w obiektach o charakterze mieszkalnym. Jednak montuje się je również w biurach oraz zakładach przemysłowych. Na rynku dostępne są rozmaite urządzenia, a do najpopularniejszych zaliczamy klimatyzatory kanałowe i kasetonowe. Ich montaż i serwis oferują fachowcy z firmy BarTerm z Kłocka. Czym wyróżniają się te systemy?

Jakie są rodzaje klimatyzatorów?

Systemy klimatyzacji to urządzenia przeznaczone przede wszystkim do schładzania pomieszczeń w gorące dni. Poza tym służą one do oczyszczania powietrza wewnątrz obiektów. Ich montaż, a także serwis to główne usługi firmy BarTerm. Jej pracownicy mają bogate doświadczenie w pracach instalacyjnych związanych nie tylko z klimatyzatorami, lecz również wentylacją. Usługi świadczone przez tę firmę najczęściej wykonywane są w obiektach mieszkalnych, biurowcach, a także zakładach przemysłowych. W ofercie firmy BarTerm znajdziemy między innymi:

  • klimatyzatory kanałowe,
  • klimatyzatory kasetonowe,
  • klimatyzatory ścienne,
  • klimatyzatory podstropowe,
  • klimatyzatory multi.

Ponadto klienci mogą wybierać spośród klimakonwektorów, klimatyzatorów typu VRF i VRV, a także agregatów wody lodowej. Co więcej, firma ta może zamontować w budynkach nagrzewnice, które służą do ogrzewania. Wyróżnia się między innymi stacjonarne nagrzewnice na zewnętrzne palniki, nagrzewnice mobilne z odprowadzaniem spalin, gazowe i elektryczne. Warto podkreślić, że produkty, jakie znajdziemy w asortymencie firmy BarTerm, pochodzą od sprawdzonych i cenionych producentów na całym świecie – Fujitsu, LG oraz Mitsubishi Electric.

Czym wyróżniają się poszczególne klimatyzatory?

Jednym z najpopularniejszych typów klimatyzatorów są urządzenia kanałowe. Zalicza się je do systemów typu split, a złożone są one z jednostki zewnętrznej, a także jednostek wewnętrznych, które odprowadzane są z centralnej jednostki. Poza tym takie klimatyzatory mają kanały. Dzięki nim powietrze może być rozdzielane na kilka pomieszczeń. Firma BarTerm z Kłocka w województwie łódzkim oferuje montaż klimatyzatorów kanałowych z automatycznym sterowaniem urządzenia. Taka możliwość pozwala np. na ustawienie pożądanej temperatury nawiewu w danym pomieszczeniu.

Innym popularnym typem klimatyzatora jest urządzenie kasetonowe. Je również zalicza się do klimatyzacji typu split, ponieważ urządzenie to złożone jest ze skraplacza oraz parownika. Klimatyzatory tego typu mają wszechstronne zastosowanie, co wynika z możliwości ich wykorzystania. Jak zaznacza ekspert od takich urządzeń z firmy BarTerm:

Klimatyzatory kasetonowe pozwalają na schładzanie oraz ogrzewanie pomieszczenia, a do tego mają możliwość oczyszczania powietrza, zatem ich stosowanie sprzyja naszemu zdrowiu.

By klimatyzatory oczyszczały powietrze, niezbędne jest zamontowanie odpowiedniego filtra. Warto dodać, że takie urządzenia mogą mieć nawiew jedno-, dwu- albo czterokierunkowy.