Szukasz najlepszej metody ogrzewania swojego domu? Chcesz zmienić instalację grzewczą i nie wiesz, które rozwiązanie wybrać? Postaw na nowoczesne kominki z płaszczem wodnym, które nie tylko zapewnią ciepło w Twoim mieszkaniu, ale także wzbogacą aranżację wnętrza. Skorzystaj z oferty firmy Hydrogaz, która dystrybuuje wysokiej jakości sprzęt budowlany i instalatorski.

Czym jest kominek z płaszczem wodnym?

System płaszcza wodnego umożliwia podgrzewanie wody, zasilającej centralne ogrzewanie, przez podajniki ciepła. Jak tłumaczy pracownik firmy Hydrogaz:

prawidłowo zamontowana instalacja pozwoli na efektywne ogrzanie kilku pomieszczeń domu oraz zmniejszenie comiesięcznych rachunków. Jednocześnie należy pamiętać, iż jest to jedynie system wspomagający, który nie może stać się jedynym źródłem ciepła.

Sam sposób jego działania jest niezwykle prosty. Woda ogrzewana jest przez spaliny, powstające wskutek spalania drewna. Do odbioru ciepła niezbędne są odpowiednio rozmieszczone odbiorniki. Ciecz jest następnie rozprowadzana przez rury do grzejników lub ogrzewania podłogowego. Urządzenie zasilane jest przez paliwo stałe podobnie jak tradycyjne kotły. Montaż zależeć będzie jednak od konkretnego budynku i rodzaju istniejącej instalacji.

Dlaczego warto wybrać kominek z płaszczem wodnym?

Omawiany sprzęt jest przede wszystkim wyjątkowo ekonomiczny. Wykorzystanie kominka z płaszczem wodnym pozwala obniżyć rachunki o nawet 30%. Co więcej, jest to wyjątkowo sprawna instalacja. Poprawnie zamontowana umożliwia szybkie rozprowadzanie ciepła, a po jego połączeniu z centralnym ogrzewaniem pozwoli na ocieplenie kilku pomieszczeń.

W zależności od wybranego rodzaju jako paliwo można wykorzystywać zarówno drewno, jak i pellet grzewczy. Dodatkowo obecność termostatów pozwala na regulację oddawanej energii. Jednocześnie kominki stanowią ważny element aranżacji każdego wnętrza. Doskonale sprawdzą się zarówno w tradycyjnie urządzonych salonach, jak i w nowoczesnych industrialnych pomieszczeniach.