Czym musi się charakteryzować się wysokiej jakości siatka ogrodzeniowa?

Materiał partnera
2019-06-24

Różnego rodzaju siatki ogrodzeniowe są obecnie najczęściej stosowanym materiałem, jeżeli chodzi o wyraźne odgradzanie przestrzeni. Swoją popularność siatki zawdzięczają przede wszystkim ogromnej uniwersalności zastosowania oraz bardzo korzystnej cenie. Jednakże ze względu na to, iż jest to materiałów, który wykorzystuje się na zewnątrz, musi on cechować się wyjątkową wytrzymałością. Co warto wiedzieć o siatkach ogrodzeniowych oraz gdzie sprawdzą się one najlepiej?

Siatka ogrodzeniowa – z jakiego materiału?

Siatki ogrodzeniowe w sposób szczególny narażone są na działanie trudnych warunków atmosferycznych ze szczególnym uwzględnieniem wilgoci. Konstrukcja siatek oparta jest o system odpowiednio splecionych ze sobą stalowych drucików, które jako całość, tworzą oczka o konkretnej, często określonej przez inwestora średnicy. Aby maksymalnie wydłużyć żywotność siatki i zabezpieczyć ją przed warunkami środowiskowymi (nie należy zapominać, iż często siatka ogrodzeniowa częściowo zostaje wkopana w podłoże) stosuje się stal ocynkowaną. To właśnie powłoka ocynku powoduje, iż siatka staje się całkowicie obojętna na działanie wody deszczowej oraz gruntowej. Na co należy uważać? Do ewentualnego cięcia siatki należy stosować jedynie odpowiednie narzędzia takiej jak np. nożyce.

Absolutnie nie powinno się wykorzystywać do tego celu przecinarek wysokoobrotowych, ponieważ wytworzona w procesie cięcia wysoka temperatura, może spowodować spalanie się powłoki ocynku. Wtedy pierwsze oznaki korozji będą widoczne już po kilku tygodniach od momentu zakończenia prac. Aby mieć pewność, że siatka ogrodzeniowa charakteryzowała się będzie najwyższą możliwą do uzyskania jakości, warto w tej kwestii zaufać najlepszym producentom. Zdecydowanie zalicza się do nich firma JDS Siatki i systemy ogrodzeniowe, która dzięki swojemu doświadczeniu zdążyła wyrobić sobie opinię jednej z najrzetelniejszych na rynku. Co jeszcze warto wiedzieć o siatkach ogrodzeniowych?

Siatki ogrodzeniowe – gdzie najlepiej się sprawdzą?

Siatki ogrodzeniowe z powodzeniem można stosować podczas budowy domu jednorodzinnego, szczególnie na etapie prowadzenia prac budowlanych. Odpowiednie zagrodzona przestrzeń jest w stanie znacznie utrudnić potencjalnym złodziejom możliwość kradzieży materiałów. Warto wspomnieć, iż siatka budowlana może być wyprodukowana w wysokości od 1 aż do 4 metrów. Siatka ogrodzeniowa doskonale sprawdzi się także jako zabezpieczenie terenów uprawnych oraz sadów przed ingerencją dzikich zwierząt.

Dzięki łatwości montażu siatki ogrodzeniowe stosować można jako zabezpieczenie terenów należących do firmy. Mowa tu przede wszystkim o magazynach, na których składowany jest często bardzo cenny towar. Nie można również nie wspomnieć i tym, iż siatki ogrodzeniowa świetnie sprawdzą się również na różnego rodzaju obiektach sportowych, w tym przede wszystkim na stadionach. To dzięki nim można stworzyć bezpieczną i zorganizowaną przestrzeń dla kibiców.

Opracowanie artykułu: