Budowa domu to niewątpliwie spore przedsięwzięcie, które musi być odpowiednio zrealizowane. W tego typu inwestycjach coraz częściej wdrażane są nowoczesne rozwiązania, dzięki którym powstają domy o podwyższonym standardzie. Do ich wznoszenia wykorzystuje się najwyższej jakości materiały, co sprawia, że stają się one nie tylko wytrzymałe i solidne, ale także ekologiczne i energooszczędne.

Niższe koszty budowy

Dom o podwyższonym standardzie według wielu inwestorów oznacza konieczność poniesienia dodatkowych kosztów, które związane są chociażby z wykorzystaniem nowoczesnych rozwiązań i materiałów wysokiej jakości. Jak się jednak okazuje, renomowane firmy zajmujące się projektowaniem i wznoszeniem takich obiektów proponują swoim klientom ich wykonanie ze znacznym ograniczeniem nakładów finansowych przeznaczonych na budowę. Wynika to z odpowiedniego projektu oraz rozplanowania poszczególnych prac związanych z realizacją domu o podwyższonym standardzie.

Wybierając koncepcję specjalistów, inwestor może ograniczyć koszty przygotowania domu o podwyższonym standardzie m.in. dzięki możliwości zestawiania materiałów na konkretne etapy budowy w niezmienne pakiety. Spore oszczędności czasowe wynikają natomiast z doświadczenia wybranych ekip wykonawczych. Nabywane jest ono w powtarzalnych procesach, co przekłada się na krótki okres oczekiwania na realizację inwestycji. Warto też zwrócić uwagę na możliwość wynegocjowania korzystniejszych cen u dostawców materiałów, co również oferują firmy zajmujące się przygotowaniem domów o podwyższonym standardzie.

Wysoka jakość wykonania

Główną zaletą domów tego typu jest zastosowanie rozwiązań znacznie przewyższających jakościowo domy typowe. Zamiast drewnianego stropu nad parterem wykonuje się jego żelbetowy odpowiednik, który jest znacznie trwalszy. Orynnowanie w domu o podwyższonym standardzie wykonane jest ze stali, co również jest rozwiązaniem solidniejszym niż wykorzystanie elementów z tworzyw sztucznych. Bardzo ważne jest też wykorzystanie wysokiej jakości tynku sylikonowego do pokrycia elewacji. W domach typowych do tego celu używa się tynku akrylowego o znacznie gorszych parametrach.

Firma Abakon Sp. z o.o. Sp.k. dla swoich klientów przygotowała niezwykle interesującą koncepcję budowy domów o podwyższonym standardzie. Seria projektów REGULAR obejmująca domy Abakon Modulo, Abakon Modulo 2, Abakon Regular i Abakon Indoneo daje możliwość skonstruowania obiektu nie tylko funkcjonalnego i solidnego, ale także estetycznego, na co wpływa m.in. boniowanie okien. Do rozwiązań zaimplementowanych przez specjalistów zaliczyć można również ściany poddasza wykonane z keramzytu, wykonanie ciepłych parapetów czy bardzo istotną izolację o znacznie lepszej jakości niż w typowych domach. Całość uzupełniają drzwi wejściowe w standardzie pasywnym, co także jest niewątpliwym atutem domów o podwyższonym standardzie.