Czym są konstrukcje stalowe?

Materiał partnera
2019-06-08
spawanie konstrukcji stalowych

Trwałe, mocne i bezpieczne, takie powinny być konstrukcje stalowe. Wykorzystywane w wielu miejscach i gałęziach przemysłu są podstawą wielu budynków i licznych sprzętów. Ze względu na swoją specyfikę powinny być wykonywane i montowane przez zawodowych fachowców, takich jak pan Tomasz Gosik, którzy wyposażeni w profesjonalne narzędzia, zajmą się złożeniem elementów w jedną solidną całość.

Konstrukcje stalowe – co to?

Najprościej rzecz ujmując konstrukcjami stalowymi bądź metalowymi są obiekty budowlane, których główne elementy nośne są zbudowane z stali. Elementy te mogą także stanowić zespoły bądź stalowe systemy modułowe. Zalicza się do nich magazyny czy hale produkcyjne. Wyróżnić można kilka rodzajów konstrukcji stalowych. Szkielety prętowe – wykorzystywane do budowy dużych hal, wieżowców i budynków o dużej poprzecznej rozpiętości, jak też do budowy konstrukcji dachów. Szkielety prętowo-cięgnowe, charakteryzujące się dużą wytrzymałością i estetycznym wyglądem, są wykorzystywane do budowy mostów wiszących czy stadionów, a także obiektów o dużych przeszkleniach. Stalowe konstrukcje powierzchniowe są wykonane ze spawanych stalowych blach i najczęściej stosowane do budowy zbiorników na płyny.

Łączenie elementów konstrukcji przy pomocy spawania

Spawanie to najlepsza metoda łączenia na stałe elementów stalowych. Wykorzystuje się  tu metodę MAG, która polega na spajaniu detali za pomocą łuku elektrycznego wytwarzanego pomiędzy elektrodą topliwą a spawanym materiałem. MAG jest uniwersalną i bardzo efektywną techniką, która nie wymaga wielkiego wkładu finansowego. Wysoka jakość spoiwa i korzystanie z nowoczesnych urządzeń czyni ją popularną i powszechnie stosowaną w wielu gałęziach przemysłu, takich jak przemysł stoczniowy czy meblarski. Jednak nie tylko z tej metody można korzystać. Spawanie metodą TIG można wykonywać prądem przemiennym lub stałym, ręcznie, półautomatycznie i automatycznie we wszystkich pozycjach spawania. Ma szerokie zastosowanie tam, gdzie wymagana jest wysoka jakość i wytrzymałość spoin. Dzięki temu, iż podczas spawania tą metodą nie powstają właściwie żadne odpryski, spoina praktycznie nie wymaga obróbki. Idealnie nadaje się do spawania stali niskostopowych, wysokostopowych, do spawania metali nieżelaznych (aluminium i jego stopy, miedź i stopy miedzi, stopy magnezowe i niklu). Pozwala na łączenie różnych materiałów. Świetnie sprawdza się w produkcji ozdobnych konstrukcji, np. bram, stelaży łóżek, balustad czy też metalowych i stalowych ozdób.

Firma Usługi Spawalnicze Tomasz Gosik zajmuje się wykonywaniem konstrukcji stalowych i metalowych, w tym budowaniem hal. Oferta obejmuje także ogrodzenia, bramy, poręcze i balustrady. Firma proponuje usługi spawalnicze: spawanie aluminium, spawanie stali nierdzewnej i czarnej. Większość czynności spawalniczych jest wykonywana metodą TIG.

Opracowanie artykułu:

Usługi Spawalnicze Tomasz Gosik

24-204 Palikije Pierwsze 167 lubelskie
e-mail