Posadzki anhydrytowe to nowoczesne rozwiązanie stosowane w budownictwie, które staje się coraz bardziej popularne ze względu na swoje liczne zalety i właściwości. Posadzki anhydrytowe są materiałem, który jest popularny w Polsce. Są to posadzki wykonane z anhydrytu, który jest mieszaniną gipsu i wody, charakteryzują się wysoką wytrzymałością i doskonałą równością powierzchni. Są one idealnym rozwiązaniem dla osób, które szukają trwałych i estetycznych podłóg. Firma ANHYFLOORS – zakłada tego typu posadzki na terenie Poznania oraz całego województwa wielkopolskiego.

Charakterystyka posadzek anhydrytowych

Posadzki anhydrytowe, zwane również wylewkami anhydrytowymi, są wykonywane na bazie siarczanu wapnia (anhydrytu) i charakteryzują się doskonałymi właściwościami samopoziomującymi. Dzięki temu, posadzka jest bardzo łatwa w aplikacji, a jej finalna powierzchnia jest równa oraz gładka. Ponadto, posadzki tego typu mają wysoką wytrzymałość mechaniczną oraz odporność na wilgoć czy zmiany temperatur.

Zalety posadzek anhydrytowych

Posadzki anhydrytowe są stosowane zarówno w budownictwie mieszkaniowym, jak i przemysłowym, za względu na te zalety:

  • doskonałe właściwości samopoziomujące – dzięki tym właściwościom, posadzki anhydrytowe są niezwykle łatwe w aplikacji, a ich finalna powierzchnia jest równa i gładka. To pozwala na zaoszczędzenie czasu i sił podczas etapu wykończenia podłóg,

  • szybkie wiązanie – w porównaniu do tradycyjnych posadzek betonowych, posadzki anhydrytowe schną szybciej. Dzięki temu, można przyspieszyć prace wykończeniowe oraz wprowadzić się do budynku szybciej,

  • wysoka wytrzymałość mechaniczna – posadzki anhydrytowe charakteryzują się dużą wytrzymałością na obciążenia, co sprawia, że świetnie sprawdzają się zarówno w obiektach mieszkalnych, jak i użytkowych,

  • dobrze współpracują z ogrzewaniem podłogowym – posadzki tego rodzaju są cienkie, przez co efektywnie przewodzą ciepło. Oznacza to, że ogrzewanie podłogowe działa efektywniej oraz zużywa mniej energii,

  • Ekologiczne – ze względu na swoje składniki, posadzki anhydrytowe są przyjazne dla środowiska oraz nie wpływają negatywnie na zdrowie mieszkańców.

Firma ANHYFLOORS jako gwarancja jakości posadzek anhydrytowych

Jeśli planujesz inwestycję w posadzki anhydrytowe, warto zwrócić się do sprawdzonego wykonawcy. Firma ANHYFLOORS to główny wykonawca posadzek i wylewek anhydrytowych na terenie Poznania oraz całego województwa wielkopolskiego. Będąc liderem w dziedzinie wylewek posadzek na styropianie, zapewnia gwarancję wysokiej jakości oraz satysfakcję z wykonanych robót.

Przez wiele lat na rynku zdobyli ogromne doświadczenie, z biegiem czasu zakupując lepszy sprzęt do wykonywania posadzek anhydrytowych samopoziomujących. Dziś są liderem w branży, w której wykonuje się wylewki posadzek. Zdecydowanie warto więc powierzyć realizację tego rodzaju inwestycji właśnie firmie ANHYFLOORS.

Współpraca z tą firmą to przede wszystkim gwarancja rzetelności, terminowości oraz wysokiej jakości oferowanych usług. Jeśli więc planujesz montaż posadzki anhydrytowej w swoim domu czy biurze, koniecznie rozważ współpracę z tym doświadczonym wykonawcą, aby cieszyć się pięknym i trwałym wnętrzem spełniającym Twoje oczekiwania.