Każdy, kto kiedykolwiek podejmował się remontu lub budowy, ma świadomość, jak wiele gruzu i innych odpadów powstaje podczas tego typu przedsięwzięć. O ile małogabarytowe śmieci, jak przykładowo zdarta, stara tapeta, jesteśmy w stanie zutylizować we własnym zakresie. Jeżeli jednak w grę wchodzi wywóz gruzu lub gruntowny remont, zaczynają się schody. Właściwym rozwiązaniem jest wówczas wybór firmy, która zajmie się wywozem odpadów budowlanych. Czym się kierować, wybierając takie przedsiębiorstwo?

Co warto wiedzieć przed wywozem odpadów budowlanych?

Choć zdecydowana większość osób bierze pod uwagę jedynie kryterium ceny, wybierając firmę, która świadczy wynajem kontenerów. Liczy się dla nich, by uporać się z odpadami jak najtaniej. Warto wziąć jednak pod uwagę wiele innych, ważniejszych aspektów.

Przede wszystkim powinniśmy upewnić się, jakie kontenery można wynająć w dany przedsiębiorstwie – zwłaszcza pod względem ich wielkości. Wynajęty kontener na odpady remontowe, który będzie za duży i za który przepłacimy, nie jest najlepszym rozwiązaniem. Podobnie zbyt mały kontener na odpady budowlane przy budowie domu również może okazać się nietrafionym pomysłem. Kolejną sprawą jest rodzaj kontenerów – zazwyczaj dzielimy je na otwarte i zamykane. Te drugie okażą się szczególnie przydatne, jeżeli zamierzamy w nich składować rzeczy, które mogą nasiąknąć wodą podczas deszczu, a wolelibyśmy tego uniknąć.

Warto zwrócić uwagę także na fakt, czy dana firma świadczy także usługi związane z recyklingiem lub może nam zaoferować inne usługi, przydatne przy naszym remoncie lub budowie. Dzięki temu możemy wybrać jedno przedsiębiorstwo, które nas kompleksowo obsłuży, zamiast podpisywać umowę z kilkoma firmami. Kolejną sprawą jest terminowość i opinia danego zakładu. Duże znaczenie ma jakość oferowanych przez firmę usług, warto zatem rozejrzeć się za przedsiębiorstwem, które rzetelnie wywiązuje się z umów i jest polecane przez innych.

Dobrze jest też zorientować się, czy firma pomaga przygotować, a następnie wypełnić odpowiednią dokumentację. Niektóre przedsiębiorstwa za dodatkową opłatą świadczą usługę posprzątania całego terenu po budowie lub remoncie. Niekiedy istnieje także możliwość wynajęcia kontenera na krótszy okres czasu – kilka dni, jeden dzień lub zaledwie kilka godzin. Zależnie od tego, jakie mamy tak naprawdę potrzeby, warto szukać firmy, której oferta najbardziej odpowiada naszym oczekiwaniom.

Jak znaleźć odpowiednią firmę do wywozu odpadów?

Dobrym rozwiązaniem jest sprawdzenie i porównanie ofert lokalnych firm, zajmujących się takimi działaniami, jak wywóz odpadów budowlanych oraz wynajem kontenerów. Jeżeli jesteśmy z Warszawy lub okolic, warto przykładowo zainteresować się ofertą firmy Kontenery24. Świadczy ona usługi w zakresie wywozu odpadów budowlanych (jak gruz, drewno czy ceramika), sypkich (jak piach, kruszywo, ziemia czy żwir) oraz sezonowych (na przykład śniegu, liści, trawy czy gałęzi). W zależności od potrzeb klienta, dobierane są odpowiednie kontenery, by zapewnić najwyższą jakość świadczonych usług.