Czym zajmie się elektryk podczas budowy domu?

Materiał partnera
2019-09-30
elektryk

Jednym z ważnych etapów budowy domu jednorodzinnego jest stworzenie bezpiecznej, funkcjonalnej i estetycznej instalacji elektrycznej. Doświadczony elektryk pomoże również w wielu innych ważnych czynnościach, takich jak przyłączenie sprzętów AGD oraz założenie alarmu i monitoringu. Jakie są najważniejsze usługi, które świadczy firma zajmująca się elektroinstalatorstwem i jak szukać specjalistów?

Kompleksowe instalacje elektryczne

Jedną z najważniejszych cech, jakie powinna mieć dobra instalacja elektryczna, jest przede wszystkim bezpieczeństwo. Musi być stworzona w taki sposób, aby nie stwarzać zagrożenia dla domowników. Kolejne wyznaczniki to oczywiście funkcjonalność oraz estetyka. Kable powinny być ukryte w ścianach lub listwach, a w każdym pomieszczeniu musi znajdować się ilość gniazdek elektrycznych dostosowana do liczby sprzętów, które będą podłączane. Z tego powodu ważne jest, aby wykonaniem instalacji zajęła się profesjonalna firma, na przykład przedsiębiorstwo Lelan, którego siedziba znajduje się w miejscowości Starzyno. Szukając specjalistów, zawsze warto brać pod uwagę opinie innych ludzi, którzy mieli okazję korzystać z usług danej firmy.

Przyłączenie sprzętu

Przygotowanie kompleksowej instalacji elektrycznej to jednak nie wszystko, w czym pomoże elektryk podczas budowy i wykończenia nowego domu. Jedną z ważnych czynności jest podłączenie sprzętów elektrycznych, szczególnie tych, które wymagają stałego przyłączenia do prądu, takich jak lodówka, zmywarka, płyta indukcyjna oraz pralka. Dla osoby niedoświadczonej problem może stanowić zwłaszcza podłączenie sprzętów w zabudowie, gdyż muszą one tworzyć z meblami zgraną całość. Do wszystkich tego typu gniazdek powinien być też łatwy dostęp, aby móc zareagować w razie awarii.  

Alarm i monitoring

Osoby, które rozważają montaż alarmu lub monitoringu przewodowego powinny zdecydować się na to jeszcze przed zakończeniem prac wykończeniowych, gdyż tylko w ten sposób można w estetyczny sposób poprowadzić wszystkie przewody. W przeciwnym razie konieczne będzie kucie i ponowne tynkowanie i malowanie ścian lub wybranie kamer oraz czujek bezprzewodowych.

 

Dlaczego warto założyć alarm wraz z monitoringiem w swoim domu?

  •     minimalizuje ryzyko włamania podczas codziennej nieobecności właścicieli;
  •     zabezpiecza dom na czas dłuższych wyjazdów i umożliwia podgląd;
  •     nowoczesne systemy są łatwe w sterowaniu i można połączyć je z aplikacją w telefonie;
  •     zwiększa bezpieczeństwo nie tylko dóbr, ale także domowników;
  •     całość instalacji występuje w wielu typach i wariantach cenowych, dlatego jest dostępna na niemal każda kieszeń.