Czym zajmują się firmy oferujące prace ziemne?

Materiał partnera
2020-02-06

Prace ziemne to szeroki zakres działalności, nieograniczający się jedynie do przekopywania terenu. Firmy świadczące roboty ziemne w swojej ofercie mają z reguły szeroki zakres działań związanych z rekultywacją terenu, kopaniem zbiorników wodnych, czy kopaniem fundamentów. Zobacz, jakie zadania możesz zlecić firmie budowlanej zajmującej się pracami ziemnymi.

Kopanie fundamentów

Podstawowymi maszynami budowlanymi, które znajdziesz na wyposażeniu każdej firmy, wykonującej prace ziemne, są koparko-ładowarki, koparki oraz spychacze. Przy użyciu tego ciężkiego sprzętu firmy te realizują wiele zleceń związanych głównie z wykopami i nasypami. Podstawową pracą, jaką oferują firmy budowlane, świadczące prace ziemne są wykopy fundamentów. Z usług tych korzystają zarówno deweloperzy, firmy budowlane, jak i klienci indywidualny, planujący stawianie obiektu budowlanego.

Kopanie fundamentów i wyrównanie terenu pod powstający budynek to ważne kroki podczas wszystkich prac budowlanych – od ich wykonania zależy bowiem solidność stawianej budowli, dlatego tak ważne jest, by wybrać firmę, która posiada doświadczenie w wykonywaniu takich zleceń.

Rekultywacja terenu

Mniej znaną usługą, która świadczą firmy wykonujące prace ziemne dla jednostek terytorialnych oraz deweloperów jest rekultywacja terenu. Pojęcie to oznacza przywrócenie wartości użytkowych terenom, które na skutek działalności człowieka – często przedsiębiorstw przemysłowych uległy dewastacji. Gleba znajdująca się na takich terenach straciła swoje wartości, stała się przesuszona, a czasem nawet skażona metalami ciężkimi.

W takiej sytuacji niezbędna jest pomoc firm dysponujących ciężkim sprzętem budowlanym: koparkami i koparko-ładowarkami. Tereny takie są przekopywane, zasypywane żyzną glebą oraz wyrównywane. Procesy te mają na celu przywrócenie świetności terenów i są jedną z usług, które realizują właśnie firmy oferujące prace ziemne, takie jak przedsiębiorstwo Kraz Transport-Wykopy.

Produkcja ziemi ogrodniczej

Niewiele osób zdaje sobie sprawę, że ziemia ogrodnicza, którą zakupują, to produkt wydobywany właśnie przez firmy świadczące prace ziemne. Aby trawniki i roślinność w naszych ogrodach i na działkach rekreacyjnych zdrowo rosła, muszą otrzymywaćć wszystkie niezbędne minerały, które pobierają z gleby. Wybór dobrej jakości ziemi ma więc ogromne znaczenie. Przy użyciu sprzętu kopiącego – koparek i koparko-ładowarek firmy zajmujące się wydobywaniem i sprzedażą ziemi ogrodowej wydobywają starannie wyselekcjonowaną, żyzną glebę, która następnie zostaje przebadana i oczyszczona. Taki w pełni wartościowy produkt trafia do klientów, a wszystko to dzięki profesjonalnym pracom ziemnym.

Rozbiórki i wyburzenia

Wiele firm zajmujących się robotami ziemnymi świadczy także usługi rozbiórek i wyburzeń. Warto skorzystać z usług takiej firmy, ponieważ działania te wykonywane są kompleksowo – poza bezpiecznym i w pełni kontrolowanym wyburzeniem, firmy takie oferują także wywóz gruzu, dzięki czemu rozwiązana zostaje kwestia sprzątania po wyburzeniach. Co więcej, aby wyjść naprzeciw środowisku, z powstałego podczas wyburzeń gruzu odzyskiwany jest na drodze recyklingu materiał budowlany – kruszywo betonowe. Takie rozwiązanie jest nie tylko wygodne, ale także ekologiczne.

Opracowanie artykułu:

Kraz Transport, wykopy

płk. Dąbka 22a/3, 81-107 Gdynia pomorskie
e-mail
www