Niestety wciąż wiele osób nie wie, dlaczego regularne czyszczenie kominów jest tak ważne. I choć zgodnie z przepisami wszyscy właściciele domów są do tego zobowiązani m.in. cztery razy w roku, to niektórzy i tak na to się nie decydują. To może prowadzić do niebezpiecznego zatrucia lub zaczadzenia. Usługę czyszczenia komina najlepiej zlecić sprawdzonemu kominiarzowi np. z Zakładu Usług Kominiarskich Mistrz Kominiarski Adam Leksa.

Z jakiego powodu trzeba czyścić komin?

Czyszczenie kominów jest ważne głównie z tego względu, że w ten sposób można zapewnić im pełną drożność. Najlepiej to zadanie zlecić profesjonalnemu kominiarzowi z Zakładu Usług Kominiarskich Mistrz Kominiarski Adam Leksa. Poddając komin dokładnemu czyszczeniu, można usunąć wszelkie zanieczyszczenia, które powstają w procesie spalania drewna, węgla i innych materiałów. Przede wszystkim mowa tutaj o sadzy i związkach lotnych. Ich nieusuwanie może doprowadzić nawet do pożaru, który szybko się rozprzestrzenia. Innym niebezpieczeństwem jest czad, który wydziela się, gdy paliwo użytkowane do palenia w piecu, nie jest całkowicie spalane. Czad, czyli inaczej cichy zabójca jest bezwonny i niestety jedynie czujniki mogą go wykryć. Z tych powodów regularne czyszczenie komina to bardzo istotny obowiązek.

Systematyczna kontrola przewodów kominowych równie ważna

Nie możemy zapominać również o regularnych przeglądach przewodów kominowych. Muszą być one wykonywane m.in. przed rozpoczęciem sezonu grzewczego. Warto wtedy skontaktować się z Zakładem Usług Kominiarskich Mistrz Kominiarski Adam Leksa, który sprawdzi stan techniczny, oczyści i zakonserwuje komin. Zajmuje to niewiele czasu, a może uchronić nas przed nieszczęściami – np. niebezpiecznym pożarem. Ponadto warto dodać, że Zakład Usług Kominiarskich Mistrz Kominiarski Adam Leksa oferuje również odbiory i opiniodawstwo przewodów kominowych, inwentaryzacje przewodów kominowych, czyszczenie pieców oraz porady w zakresie kominiarstwa.