Bez względu na to, czy chodzi o dach płaski, czy też skośny – sprawnie funkcjonujący system rynnowy jest niezwykle ważnym elementem każdej konstrukcji. W sytuacji, w której dojdzie do pojawienia się zatorów, istnieje konieczność ich jak najszybszego usunięcia. Jak jednak przeprowadzić prace sprawnie oraz bezpiecznie, skoro rynny nierzadko znajdują się kilka lub kilkanaście metrów nad ziemią? Sprawdź, co na ten temat podpowiadają fachowcy od usług podnośnikowych z firmy Sławomira Szokalskiego!

Dlaczego czyszczenie rynien jest konieczne?

Zarówno elementy poziome, czyli rynny, jak i elementy pionowe, czyli rury spustowe odpowiadają za wydajne odprowadzenie wody opadowej z powierzchni dachu. Aby proces ten przebiegał sprawnie, cały system musi być idealnie sprawny pod kątem technicznym. Niestety podczas eksploatacji ryzyko pojawienia się zatorów jest dość wysokie. Do wystąpienia problematycznej sytuacji przyczyniają się przede wszystkim różnego rodzaju zanieczyszczenia takie jak m.in. unoszące się w powietrzu pyły. Bardzo poważnym zagrożeniem dla poprawnego działania systemu rynnowego są również zalegające liście, które wraz z upływem czasu zaczynając gnić, tworząc w ten sposób niezwykle twardy i trudny w usunięciu osad.

Jak podkreślają doświadczeni specjaliści z firmy Wynajem Podnośników i Dźwigów prowadzonej przez Sławomira Szokalskiego – niedrożne rynny oraz rury spustowe to awaria, której nie można bagatelizować.

Jeśli woda opadowa przez długi okres będzie zalegała na połaci dachu, zacznie penetrować warstwę wstępnego krycia i przedostanie się do wnętrza budynku. To bez wątpienia sytuacja, której każdy chciałby uniknąć.

Jak przeprowadzić czyszczenie rynien sprawnie i bezpiecznie?

Prace serwisowe wykonywane na dużej wysokości zawsze wiążą się z ryzykiem, dlatego też powinny być realizowane przez profesjonalistów. Aby roboty przebiegały sprawnie i bezpiecznie należy zapewnić fachowcom pewny dostęp zarówno do rynien, jak i rur spustowych. W jaki sposób to zrobić? Pierwszą z opcji jest wynajem rusztowania. To jednak dość nieekonomiczne i drogie rozwiązanie, które dodatkowo pochłania sporo czasu niezbędnego do postawienia konstrukcji.

Za znacznie korzystniejszą oraz odczuwalnie przystępniejszą cenowo opcję należy uznać wynajem podnośnika koszowego, dzięki któremu bez żadnych problemów można dotrzeć do miejsca, w którym pojawiły się zatory. Poszukując kompleksowego wsparcia w tym zakresie, warto zwrócić uwagę na ofertę przygotowaną przez specjalistów z firmy Wynajem Podnośników i Dźwigów, której właścicielem jest Sławomir Szokalski. Doświadczeni pracownicy gwarantują indywidualne podejście do każdego zlecenia, a także atrakcyjne warunki współpracy. Usługi kierowane są zarówno do klientów indywidualnych, jak i przedsiębiorstw.