Wybór materiałów podczas budowania własnego domu to bardzo istotna kwestia. Tym bardziej jeśli mowa o takich produktach, które powinny służyć przez wiele lat. Dotyczy to między innymi okien i drzwi, które można zakupić w firmie Als Okna i Drzwi. Wersja PCV jest coraz bardziej popularna. Nic dziwnego bowiem ma wiele zalet i jest stosunkowo tanim rozwiązaniem w porównaniu do innych. Poznaj jakie plusy mają i dlaczego warto je wybrać.

Zalety okien PCV

Począwszy od niskich kosztów, które trzeba ponieść, aby wyposażyć swój dom w okna PCV, a skończywszy na estetycznym ich wyglądzie, właściciele właśnie dla takich aspektów się na nie decydują. Jest to idealny model, który odwzorowuje jakość w cenie. Dobór odpowiednich parametrów jest bardzo ważny. Tym bardziej jeśli mieszkamy na specyficznym terenie, gdzie na przykład w ciągu roku jest więcej chłodniejszych dni niż upalnych.

Termoizolacja okien PCV jest bardzo dobra, nie powoduje utraty ciepła z ogrzewania, co przyczynia się do zmniejszenia rachunków za opał. Ich szczelność nie powoduje także przedostawania się wilgoci do wewnątrz domu, gdy na zewnątrz mocno pada deszcz. Dobrze wyregulowane okna potrafią też tłumić hałas, co jest niezawodne w mieście, gdzie życie toczy się całą dobę, a my jednak chcemy odpocząć, zamykając się w swojej przestrzeni.

Bogata oferta okien PCV

Duże zapotrzebowanie na tego typu stolarkę okienną pozwoliło na rozbudowanie palety barw. Można zdecydować się na klasyczną wersję białych obramowań dostępnych w firmie Als Okna i Drzwi, które wbrew pozorom bardzo dobrze się czyści i nie ulegają zarysowaniom czy odbarwieniu. Imitacja drewna będzie idealna dla osób, które chcą postawić na klasykę.

Niemniej jednak każdy wzór jest estetyczny i będzie pasować zarówno do starszych jak i nowoczesnych domów. Nie należy się obawiać, że wraz z upływem lat ich jakość się pogorszy. Mimo narażenia na wysokie promieniowanie słoneczne, niskie temperatury czy wodę, zachowują swoje parametry.