Dlaczego warto budować domy z drewna?

Materiał partnera
2019-10-14
Drewniany dom

Marzenie o własnym domu ma zapewne większość ludzi na świecie. Realizacja takiego planu nie zawsze jest prosta, a na przeszkodzie stają najczęściej kwestie finansowe. Alternatywą dla tradycyjnych murowanych budynków mogą być domy drewniane, które stają się obecnie coraz bardziej popularne. Są przede wszystkim ekologiczne, a ich budowa trwa krócej. To jednak nie wszystkie zalety domów z drewna. 


Obecne czasy cechuje coraz większa troska o przyrodę. Dużo mówi się o ekologii oraz o sposobach, w jakie można ograniczyć produkcję odpadów i zanieczyszczenie środowiska. Domy drewniane, choć obecne już od kilku lat, stają się odpowiedzią na ekologiczny trend. Są poza tym klimatyczne i pozwalają mieszkańcom na bliższy kontakt z naturą. 


Domy z drewna buduje się szybciej 


Prawda jest taka, że każdemu, kto buduje dom, zależy na czasie. Marzenie o wprowadzeniu się do własnego zakątka jest bardzo silne, ale proces budowy tradycyjnego domu trwa niestety długo. Poszczególne jego etapy są również uzależnione od warunków pogodowych i panującej pory roku. Dom z drewna można postawić nawet w kilka miesięcy i nie trzeba czekać na osadzenie się murów, zanim będzie gotowy do zamieszkania. To doskonała opcja dla wszystkich, którym zależy na czasie. Dodatkowo możliwe jest prowadzenie prac o każdej porze roku, nawet zimą, a zła pogoda nie opóźni budowy. 


Domy drewniane są wytrzymałe 


Do niedawna popularny był mit o podatności domów z bali czy szkieletowych na ogień. Dziś wiemy, że to nieprawda. Drewniane budynki są wytrzymałe i wcale nie jest tak łatwo je zniszczyć. Nowoczesne technologie sprawiają, że są to domy bezpieczne i jednocześnie przyjazne dla środowiska. Co również ważne, utrzymanie odpowiedniej temperatury wewnątrz nie jest dziś żadnym problemem. 


Zalety drewnianych domów – materiał przyjazny środowisku i człowiekowi 


Dom drewniany to dom ekologiczny. Drewno jest przyjazne dla środowiska, ale także dla człowieka. Taki budynek pozwala zaoszczędzić na ogrzewaniu, ponieważ drewno zapewnia doskonałą izolację termiczną. Co więcej – drewno to również niepowtarzalny mikroklimat ze względu na zdolność samoregulacji wilgotności we wnętrzu. Nie trzeba więc stosować paroizolacji, co z kolei dodatkowo obniża koszty wybudowania domu.


Kto zajmuje się budową domów drewnianych?


Aby wybudować dom drewniany, należy zgłosić się do firmy, która oferuje takie usługi – jak Domy Galla. Możliwe jest zbudowanie całorocznego domu z bali, domu szkieletowego, a także przebudowa czy remont już istniejącego obiektu. Firma oferuje również postawienie domków letniskowych czy obiektów gastronomicznych.

Opracowanie artykułu:

Domy Galla Przemysław Waszut

43-470 Istebna 1030 śląskie
e-mail
www