Niegdyś domy drewniane nie cieszyły się zbyt dużą popularnością. Najpewniej działo się tak za sprawą niezrozumienia technologii, która była wówczas absolutną nowością. W ocenie inwestorów charakteryzowała się ona niską jakością wykonania, a tym samym niskim komfortem. Wiele się jednak zmieniło, o czym świadczy rosnące zainteresowanie usługami firmy Ardom. Sprawdź, dlaczego ta ekologiczna alternatywa jest lepsza od tradycyjnych domów murowanych.

Dom drewniany czy murowany?

Kluczowy argument przemawiający na korzyść domów z drewna to proekologiczność tego rozwiązania. Budowa domów z wykorzystaniem tego naturalnego surowca nie różni się bowiem znacząco od obiektów murowanych.

Obecnie można stosować różnorodne rozwiązania konstrukcyjne, tożsame dla budynków tradycyjnych. Uzyskanie mikroklimatu, który pozytywnie wpływa na funkcjonowanie całego organizmu człowieka jest jednak możliwe wyłącznie w przypadku domów kanadyjskich, domków letniskowych tworzonych z wykorzystaniem tego surowca i innych drewnianych konstrukcji

– opowiada przedstawiciel firmy. To właśnie ta cecha pozwala wyróżnić domy drewniane na tle konkurencyjnych technologii.

Dlaczego warto wybrać domy drewniane firmy Ardom?

Współpraca z firmą Ardom niesie za sobą szereg korzyści. Z pomocą pracowników tego przedsiębiorstwa drewniany dom powstanie w wyjątkowo szybkim tempie. Wszystko za sprawą wykorzystywania nowoczesnych technologii, które pozwalają znacznie zoptymalizować proces budowy. Najczęściej czas realizacji do stanu deweloperskiego domu 100 - 150 m2 oscyluje w granicach 2,5 miesiąca, zaś w przypadku domów pod klucz - 3 - 3,5 miesięcy. Korzystanie z usług budowlanych tego przedsiębiorstwa to także gwarancja uzyskania odpowiednich parametrów cieplnych. Domy kanadyjskie nagrzewają się bowiem w ciągu 2 godzin do nawet 21 stopni. Nie sposób nie wspomnieć także o kwestiach ekologicznych. Wykorzystywanie naturalnych materiałów ma kluczowy wpływ na stworzenie przyjaznego dla człowieka mikroklimatu oraz warunków pozytywnie wpływających na zdrowie i samopoczucie.