Dlaczego warto inwestować w okna?

Materiał partnera
2019-08-08

Okna są elementem, który ma być nie tylko funkcjonalny, ale także stanowić estetyczne wykończenie budynku. Obecnie na rynku można znaleźć setki, a nawet tysiące rodzajów, które będą się różniły poszczególnymi cechami. Bez względu na to, czy będą to okna PCV, drewniane, czy też aluminiowe – zawsze kupuj rozsądnie. Na jakie cechy należy zwrócić uwagę podczas wybierania okien do domu jednorodzinnego?

Energooszczędność

W okna opłaca się inwestować głównie z jednego powodu – te najwyższej jakości będą zapewniały doskonałą termoizolację. Jest to jeden z najbardziej narażonych na straty ciepła elementów. Szkło bardzo szybko się ochładza, oddając swoje ciepło do otoczenia. Najbardziej cenione w dzisiejszych czasach są okna wielowarstwowe, których przestrzenie wypełnia się mieszaniną specjalnych gazów. W ten sposób uzyskuje się produkt wysoce energooszczędny. Koszty dobrych okien bardzo szybko się zwracają, gdyż dzięki nim można zaoszczędzić przede wszystkim na opale.

 

Wysokiej jakości okna można znaleźć między innymi w ofercie firmy Fensbram, której siedziba znajduje się w Drezdenko. Sklep w swoim wyposażeniu posiada nie tylko okna (również drewniane), ale także drzwi oraz bramy garażowe. Dzięki temu można dobrać komplet idealnie do siebie dopasowany.

Bezpieczeństwo

Do powinien być dla każdego ostoją spokoju i wypoczynku, w którym stres i zmartwienia spycha się na dalszy plan. Z tego powodu drugą cechą, na którą należy zwrócić uwagę, jest bezpieczeństwo. Dotyczy to nie tylko uszkodzeń, które mogą być spowodowane poprzez niesprzyjające warunki środowiska lub zwykłą eksploatację. Okna powinny stanowić również skuteczną barierę przeciw włamaniom. Okna antywłamaniowe nie tylko charakteryzują się odporną na uszkodzenia mechaniczne szybą (wzmocnioną specjalną folią), ale też uniemożliwiają wyważenie oraz rozwiercenie mechanizmów.

Estetyka

Nie wolno zapominać również o tym, że okna stanowią element wykończenia budynku. Oprócz ważnych cech użytkowych powinny być również ładne wizualnie. Na rynku można znaleźć okna w wielu wzorach i kolorach, bez względu na materiał, z którego zostały wykonane. Największy wybór dają oczywiście okna PCV, które bardzo łatwo można okleić. Nie da się jednak zaprzeczyć, że pod względem estetyki prawdziwą furorę robią okna wykonane z drewna. Ich cena jest dość duża, lecz przy odpowiedniej pielęgnacji i regularnej renowacji mogą służyć dziesiątki lat. Doskonale wkomponują się przede wszystkim w przypadku domów i podwórek aranżowanych w stylu klasycznym.