Dlaczego warto korzystać z usług dźwigowych?

Materiał partnera
2019-06-19

Rozwój budownictwa różnego rodzaju sprawia, że rośnie zapotrzebowanie na użycie ciężkiego sprzętu, takiego jak żuraw samojezdny. Zakup oraz utrzymanie takie sprzętu to kosztowna inwestycja i nie zawsze opłacalna, ponieważ maszyna nie jest często wykorzystywana. Tu z pomocą przychodzą profesjonalne usługi dźwigowe, które oferują specjalistyczne firmy. Sprawdźmy, dlaczego warto z nich korzystać.

Zastosowanie żurawi samojezdnych

Na początku należy zaznaczyć, że podnoszenie ciężkich ładunków nie wyczerpuje możliwości wykorzystania żurawia samochodowego.  Oczywiście, plac budowy – budynków czy dróg – będzie podstawowym przeznaczeniem tych maszyn i tam spotkamy się z nimi najczęściej, ale korzystać możemy z nich również w innych celach.

Przy pomocy dźwigu możemy również podnieść ładunek na duże wysokości, co jest przydatne nie tylko w budownictwie, ale również podczas montażu elementów takich jak banery czy reklamy. Żuraw samochodowy będzie przydatny zarówno podczas załadunku oraz rozładunku, jak i podczas samego transportu.

Firmy oferujące usługi dźwigowe, takie jak Silokris, dysponują sprzętem różnego rodzaju, dopasowanym do rozmaitych zadań. Korzystając z wypożyczalni, możemy liczyć na doradztwo w zakresie doboru najlepszego dźwigu i sposobu realizacji. Żuraw samojezdny należy dopasować do rodzaju wykonywanej pracy – pod uwagę musimy wziąć udźwig, czyli maksymalne obciążenie urządzenia.

Zalety wynajmu żurawi samochodowych

Do podstawowych zalet usług dźwigowych należy przede wszystkim profesjonalna obsługa. Pod tym ogólnym hasłem mieści się wiele kwestii – między innymi obecność operatora. Wynajmując dźwig z operatorem, mamy gwarancję, że praca zostanie wykonana sprawnie oraz należycie. Zna on sprzęt, ma doświadczenie, bez problemu zajmie się powierzonym zadaniem.

W zakresie usług wynajmu żurawi leży również serwisowanie. Z wypożyczalni otrzymamy maszynę w idealnym stanie, po przeglądzie technicznym, a w razie usterki powstałej podczas realizacji naszego zlecenia, nie musimy martwić się o żadne naprawy, ponieważ tym zajmie się firma, od której wynajęliśmy dźwig.

Wspomnieliśmy już o doradztwie w zakresie wyboru sprzętu. Na to też możemy liczyć, zwracając się do firmy oferującej usługi dźwigiem. Doświadczenie w branży  oraz znajomość polskiego rynku sprawiają, że obsługa bez problemu dopasuje żuraw samochodowy odpowiedni do planowanej przez nas pracy. Nam ciężko jest to ocenić, zwłaszcza jeśli dźwig potrzebny jest nam do jakiegoś specjalnego zadania, które nigdy się nie powtórzy – na przykład podczas budowy domu.

Opracowanie artykułu:

Silokris Krzysztof Turkowski

18-210 Dąbrowa-Zabłotne 14 podlaskie
e-mail
www