Nikt, kto chce sprzedać mieszkanie, nie chce ponosić dodatkowych opłat związanych z faktem chęci zbycia nieruchomości. Zwykle w pierwszym okresie wystawiania jej na sprzedaż, mało kto bierze pod uwagę pomoc agenta nieruchomości. Czy rzeczywiście jest to dobre i tańsze rozwiązanie? Czy warto omijać biura nieruchomości? Jak sprawnie sprzedać mieszkanie i na tym nie stracić?
Sprzedaż mieszkania z pośrednikiem a czas wolny
Kto kupował kiedykolwiek mieszkanie, wie, jak wiele papierów, zaświadczeń wymagały banki. Patrząc na całą sytuację z drugiej strony, wystawiając mieszkanie na sprzedaż, warto postawić się w roli kupującego i wyprzedzić jego oczekiwania od strony, czy to formalnej, czy praktyczno-użytkowej. Im dłużej dane lokum jest, nazwijmy to dostępne na portalach z ogłoszeniami, tym więcej wzbudza niepewności i podejrzeń co do uczciwości oferty. Lepiej powierzyć jest tę kwestię specjalistom ds. nieruchomości, którzy nie tylko dysponują sprawdzonymi narzędziami do oceny wartości mieszkania, sposobu jego zaprezentowania na zdjęciach, ale w razie potrzeby - służą kontaktem z uczciwym rzeczoznawcą. Podobnie rzecz ma się w przypadku sprawdzania dokumentacji dotyczącej danego lokalu.
Pełna dokumentacja z biurem nieruchomości
Przystępując do budowania oferty, warto sprawdzić stan prawny nieruchomości, ustalić zapisy formalne sprzedaży (konieczność podpisania umowy przedwstępnej, zadatku, ale również warunków odstąpienia od umowy). Dobrze jest również skompletować wszelką dokumentację związaną z użytkowaniem mieszkania. Nie ma się co oszukiwać, czynności te zabiorą sporo czasu. Podobnie jak późniejszy kontakt z kupującymi. Gdy powierzysz nieruchomość firmie, takiej jak np. Agencja DreamHome Nieruchomości Agnieszka Witkowska-Bojdys, możesz spać spokojnie. Pracownicy biura cały proces przygotowania mieszkania, prowadzenia oferty, biorą na siebie. Podobnie jak sporządzenie treści umowy broniącej interesów klienta. Agent nieruchomości zawsze „gra” na korzyść sprzedającego.