Gwoździarkę pneumatyczną wykorzystuje się do robót dekarskich, w zakładach stolarskich lub ciesielskich. Chociaż to narzędzia specjalistyczne stosowane przez fachowców, stają się coraz popularniejsze wśród osób, które majsterkują w domu. Nic dziwnego, gwoździarki charakteryzują się praktycznością. Dzięki nim, można z niezwykłą szybkością oraz precyzją wbijać gwoździe przy minimalnych nakładach sił. 

Gwoździarka pneumatyczna – czym się wyróżnia?

Urządzenia te są wyposażone w mnóstwo interesujących udogodnień. Pierwszym z nich jest wbijanie gwoździa w materiał pod określonym kątem, a także na odpowiednią, ustaloną głębokość. Szczególnie istotna jest również prędkość działania, osiągająca nawet kilka strzałów na sekundę.

Aby korzystać z gwoździarki pneumatycznej, należy podpiąć ją do sprężarki. Wpływ powietrza pod bardzo wysokim ciśnieniem sprawia, że gwoździe są „wystrzeliwane”, a następnie wbijają się w drewno. Urządzenie jest niezwykle wydajne i może pracować właściwie bez żadnych przerw. Moc sprzętu jest uzależniona od siły sprężarki oraz jego budowy.

Na czym polega działanie gwoździarki pneumatycznej?

Zazwyczaj wbijanie gwoździ kojarzy nam się z mozolnym procesem wymagającym mnóstwa wysiłku i cierpliwości. Na szczęście możemy liczyć na urządzenie, które nas uwolni od tego długiego procesu. Sprężone powietrze odpowiadające za pracę gwoździarki pneumatycznej, wpływa na tempo i doskonałość pracy.

Ów urządzenie przeważnie posiada budowę pistoletową. Z przodu wyposażone jest w mechanizm odpowiedzialny za wbijanie gwoździ, za nim znajduje się rękojeść, pod którą zazwyczaj umieszczony jest magazynek bębnowy albo taśmowy. W zależności od tego jaki rodzaj gwoździarki posiadamy, wybieramy gwoździe łączone drutem na bębnach lub wzdłuż na szynie, połączone taśmą plastikową.  

Gwoździarkę pneumatyczną wykorzystuje się zazwyczaj w miejscach budowy (np. domów, pomostów, domków drewnianych, a także firm ogrodniczych, paletowych, stolarskich). Do zalet automatycznej pracy możemy zaliczyć: poprawę wydajności pracy oraz precyzji, którą nie sposób osiągnąć podczas ręcznego wbijania gwoździ. Będzie to miało szczególne znaczenie w sytuacjach, gdy wykonuje się remont dachu, przytwierdza elementy blaszane albo drewniane.

Pneumatyka sprawia, że możemy praktycznie bez żadnych obciążeń dłoni, wbić kilkaset do kilku tysięcy gwoździ dziennie, co znacznie wpływa na organizację czasu i wygodę pracy. Dlatego warto zainwestować w sprzęt taki, jak gwoździarka pneumatyczna. Dobrym pomysłem będzie kontakt z firmą specjalizującą się w sprzedaży narzędzi pneumatycznych – Bizea sp. z o.o., z siedzibą w Baniosze.