Dlaczego warto zainwestować w malowanie proszkowe?

Materiał partnera
2019-10-21
farby proszkowe

Od kilku lat malowanie proszkowe stało się bardzo popularne. Jest to metoda pokrywania powierzchni odpowiednim rodzajem farby. Dzięki temu mamy możliwość równomiernego  i dokładnego pokrycia różnorakich elementów, takich jak metal, szkło czy też drewno. Do wykonania malowania proszkowego, poza właściwym surowcem, bardzo ważny jest także dobór odpowiedniego pistoletu, który pozwoli nam na rozprowadzenie farby na wybranej płaszczyźnie.

Zastosowanie farb proszkowych

Farby proszkowe swoje zastosowanie znajdują zarówno w firmach, jak i u osób, które wykorzystują ten sprzęt na własny użytek. Przy pomocy farb proszkowych, możemy pokryć elementy o nierównym kształcie. Dlatego też są one dobrą alternatywą dla standardowych farb, które nie zawsze są w stanie dobrze pokryć każdy element. Malowanie proszkowe często stosowane jest w przemyśle i motoryzacji. Szczególnie używa się go do malowania felg czy karoserii samochodu. Jednak wato nadmienić, że technika malowania proszkowego nie musi być stosowana wyłącznie do elementów metalowych. Farbą proszkową możemy malować także meble, balustrady czy też ogrodzenia domowe, co daje nam bardzo dużo możliwości na wykorzystanie zakupionego sprzętu.

Niezbędny sprzęt

Jak wiadomo, bez odpowiedniego sprzętu, ciężko cokolwiek zrobić. Dlatego też jeżeli decydujemy się na zakup zestawu do malowania proszkowego, powinniśmy wyposażyć się w niezbędny sprzęt, który pozwoli nam na pokrycie różnych powierzchni i wydłużoną trwałość naszej pracy. Możemy zdecydować się na ręczne urządzenia do malowania proszkowego, które dzięki swojej ergonomicznej budowie, dobrze sprawdzą się do wykonywania różnego typu prac lakierniczych i pozwolą dotrzeć do najmniejszych zakamarków malowanej powierzchni. Istnieją także systemy służące do automatycznego nakładania lakierów proszkowych, co przekłada się na dużą wydajność powlekania powierzchni. Same farby proszkowe są bardziej ekologiczne, gdyż są wolne od rozpuszczalników i możliwe jest poddawanie ich recyklingowi.

Inwestujmy tylko w jakościowy sprzęt

Z całą pewnością malowanie przy pomocy farb proszkowych może być wartą zainwestowania sprawą. Jednak dużo zależy od wybrania odpowiednich farb, a także urządzeń, które zapewnią nam właściwe rozprowadzenie farby. Warto więc zapoznać się z ofertą jednostki takiej jak Tangra, która jest dystrybutorem znanych i cenionych marek oferujących produkty do malowania proszkowego. Dzięki wielu latom doświadczenia, a także dokładnym poznaniu wymagań klientów, firma może zaoferować najwyższej jakości sprzęt, który sprawdzi się w wielu sytuacjach i z pewnością będzie nam służyć przez bardzo długi czas.

Opracowanie artykułu:

Tangra

ul. Karpia 10-12, 61-619 Poznań Stare Miasto, wielkopolskie
e-mail
www