Brama ogrodzeniowa jest kompatybilnym elementem ogrodzenia, spełniający ważne funkcję, do których należy zabezpieczenie przed dostaniem się osób trzecich na posesję, a także umożliwiającym sprawny wjazd autem. Podczas wyboru bramy ważny jest jej konstrukcja, sposób otwierania oraz wygląd wizualny. Sprawdź, jakie zalety posiadają bramy oferowane przez firmę Stal Bud Grzegorz Skwara i dlaczego warto skorzystać z ich oferty.

Konstrukcja bramy na miarę Twoich potrzeb

Zdecydowanie się na dany typ bramy i jej montaż wbrew pozorom, nie jest tak prostym zadaniem. Zastanawiając się nad projektem bramy ogrodzeniowej, należy wziąć pod uwagę kilka istotnych czynników. Zanim pochylisz się nad funkcjami estetycznymi, warto zastanowić się nad jej parametrami technicznymi, jak wielkość (wymiary światła bramy), konstrukcja (przesuwna lub rozwierana) czy mechanizm otwierania. Przede wszystkim chodzi o to, aby dopasować odpowiednio bramę do wielkości działki i jej ukształtowania, aby wjazd była prosty i intuicyjny, nawet dla osób, które przyjeżdżają pierwszy raz lub okazjonalnie. Duże znaczenie ma również ulokowanie wjazdu względem drogi zewnętrznej.

Na koniec trzeba pomyśleć nad wyglądem wizualnym bramy i jej dopasowaniem do ogrodzenia oraz elewacji i dachu domu. Bardzo ważną kwestią jest również jakość zastosowanych materiałów, gdyż brama to inwestycja na długie lata. Doświadczona firma Stal Bud wykona dla Ciebie indywidualnie zaprojektowaną bramę systemową ze stali ST3, która może mieć zabezpieczenie antykorozyjne poprzez cynkowanie albo malowanie proszkowe lub natryskowe. Oprócz tego, firma ta wykona dla Ciebie montaż i pomoże dobrać odpowiednio automatykę, która będzie działać szybko oraz bezawaryjnie.

Brama przesuwna czy rozwierana?

Rodzaj bramy jaki powinieneś wybrać, zależy od bardzo wielu czynników, do których zaliczyć można: ukształtowanie terenu (czy jest płaski wjazd czy np. pod górkę), ilość miejsca jest przy wjeździe od strony drogi oraz czy wjazd na posesję ma być wąski czy szeroki. Bramy rozwierane od przesuwnych różnią się sposobem montażu i otwierania. Bramy przesuwne dzieli się na samonośne oraz szynowe i najlepiej sprawdzają się w przypadku działek, gdzie wzdłuż wjazdu jest wystarczająco dużo miejsca dla odsuwającego się skrzydła. Ten rodzaj bram ogrodzeniowych jest tańszy w porównaniu do skrzydłowych rozwiązań, a jednocześnie droższy w eksploatacji. Wśród bram uchylnych wyróżnia się  jedno- i dwuskrzydłowe, które w świetle prawa budowlanego powinny otwierać się do wewnątrz działki.

Takie rozwiązanie najlepiej sprawdza się w przypadku głębokich wjazdów. Decydując się na wykonanie i montaż bramy, warto postawić na doświadczoną i rzetelną firmę jak Stal Bud Grzegorz Skwara, z Woli Mieleckiej, działającą na terenie całego województwa podkarpackiego, która oferuje kompleksowe doradztwo przy projektowaniu bramy dotyczącą wyboru wzornictwa, sposobu malowania oraz automatycznego sterowania. Co więcej, firma Stal Bud wykonuje również ogrodzenia panelowe, przemysłowe, nowoczesne i klasyczne. Wybierając tą firmę możesz mieć pewność, że będziesz cieszyć się swój bramą przez wiele długich lat.