W dzisiejszych czasach oferta mebli ogrodowych jest bardzo szeroka. Klienci mogą wybierać spośród produktów drewnianych, plastikowych, metalowych, wiklinowych, czy modnych ostatnio technorattanowych. Czy przy tak dużej konkurencji zakup drewnianych mebli ogrodowych jest wciąż uzasadniony? Postanowiliśmy to dokładniej sprawdzić z pomocą firmy Piotrostol.

Ponadczasowy styl mebli ogrodowych z drewna

Nawet najlepsze materiały wykorzystywane do produkcji współczesnych mebli ogrodowych nie są w stanie zastąpić wyjątkowego stylu drewna. Klasyczny design jest jedną z największych zalet tego typu mebli. Jak wiemy, moda potrafi szybko przeminąć, ale nie dotyczy to produktów drewnianych. Minimalistyczna ławka, czy elegancki stół z krzesłami ogrodowymi będą zawsze na czasie. Ponadto nic tak dobrze nie będzie współgrało z naturą, jak drewno. Doskonale komponuje się ono z roślinami, kwiatami i drzewami.

Przy odpowiedniej pielęgnacji są bardzo trwałe

Meble ogrodowe z wiadomych względów zawsze narażone są na działanie niekorzystnych czynników atmosferycznych. Deszcz, podwyższona wilgotność, zmiany temperatur, promieniowanie UV – to zdecydowanie największe dla nich zagrożenia. Na szczęście odpowiednio zaimpregnowane drewno bez problemu poradzi sobie w takich warunkach.

Trzeba jednak pamiętać, że pielęgnacja mebli ogrodowych musi być regularna, najlepiej powtarzać ją przed każdym sezonem. Specjalne preparaty zabezpieczają je przed wchłanianiem wody oraz stanowią barierę dla grzybów i pleśni. Pozytywnie przełoży się to też na wygląd mebli, które pomimo upływu lat nadal będą zachowywały swoje naturalne piękno – mówi pracownik firmy Piotrostol.

Po sezonie najlepiej schować meble do suchego pomieszczenia, gdzie będą dobrze chronione przed zimnem i wilgocią.

Gdzie kupić meble ogrodowe?

Na jakość i trwałość mebli ogrodowych duży wpływ mają warunki, w jakich było wcześniej przechowywane drewno. Ważne jest choćby to, jak długo ścięte drewno leżało bez obróbki. Dlatego dobrym rozwiązaniem jest zakup mebli wyprodukowanych w tartaku, gdzie doskonale wiedzą, jak właściwie zaopiekować się drewnem. Przykładem takiego przedsiębiorstwa jest firma Piotrostol, w której ofercie obok wyrobów typowo tartacznych znajdziemy też meble ogrodowe, czy altanki. Wszystkie wyroby wytwarzane są ze starannie wybranego drewna, co ma kluczowe znaczenie dla jakości finalnego produktu. Pracownicy tartaku zawsze też służą pomocą i poradą w przypadku niestandardowych zamówień.