Klientom zależy przede wszystkim na tym, aby zakupione okna fasadowe były trwałe, estetyczne oraz zapewniały jak najlepszą izolację termiczną. Obecnie na rynku asortymentowym znaleźć można wiele ciekawych propozycji, które różnią się od siebie m.in. materiałem, z którego zostały wyprodukowane. Niesłabnącą popularnością cieszą się jednak okna drewniane, które gwarantują użytkownikom wiele istotnych korzyści. Z jakimi informacjami na ich temat warto się zatem zapoznać?

Jakie są największe zalety okien drewnianych?

Pierwszą istotną informacją jest ta, że nowoczesne okna drewniane mają bardzo dobre parametry termoizolacyjne. To właśnie one najczęściej montowane są w domach budowanych w technologii energooszczędnej lub nawet pasywnej. Jak podkreślają doświadczeni specjaliści z firmy Świat Okien – taki stan rzeczy wynika m.in. z faktu, że w przeciwieństwie do stolarki aluminiowej lub PCV – wszystkie elementy ościeżnicy oraz skrzydła okna wykonanego z litego drewna nie są puste w środku.

W połączeniu z cztero- lub nawet pięciokomorowym pakietem szybowym oraz systemem tzw. ciepłego montażu wysokiej jakości drewniane okno fasadowe może mieć współczynnik przenikania ciepła na poziomie 0,8 W/m2K – a to wynik absolutnie rewelacyjny. Dobra termoizolacja przekłada się oczywiście na odczuwalnie niższe rachunki za zużycie energii. Na tym jednak zalety nie się kończą, ponieważ okna drewniane cenione są również za swoją wyjątkową estetykę. Idealnie komponują się z wnętrzami nowoczesnymi i klasycznymi.

Czy okna drewniane mają jakieś wady?

Nawet najlepsze i najdroższe okna drewniane – tak jak wszystkie inne dostępne na rynku propozycji – mają oczywiście swoje wady. Z czym zatem muszą liczyć się zainteresowani ich zakupem klienci? Po pierwsze, drewno jest materiałem pochodzenia naturalnego, dlatego też należy wciąć pod uwagę fakt, że raz na około 5-7 lat, trzeba będzie przeprowadzić prace konserwacyjne polegające m.in. na ponownym pokryciu elementów warstwą ochronną, czyli lakierem. Po drugie natomiast – okna drewniane nie powinny być instalowane w pomieszczeniach, w których panuje stale podniesiona wilgotność. Mowa tutaj przede wszystkim o łazienkach oraz pralniach.

Para wodna co prawda nie jest w stanie przyczynić się do całkowitego zniszczenia drewnianych elementów, acz może spowodować ich szybszą eksploatację. Poszukując najlepszych okien drewnianych, z pewnością warto zwrócić uwagę na propozycję przygotowaną przez specjalistów z firmy Świat Okien. To właśnie tutaj wszyscy klienci mogą liczyć nie tylko na atrakcyjne ceny, ale także szeroki wybór asortymentu oraz rzetelne doradztwo techniczne.