Jaki materiał wykorzystać do docieplenia elewacji? Inwestorzy, którzy próbują znaleźć odpowiedź na tak postawione pytanie, z pewnością nie mogą narzekać na brak ciekawych opcji. Nie zmienia to jednak faktu, że rosnącym zainteresowaniem ze strony przyszłych właścicieli domu jednorodzinnego cieszy się dobrze znana wełna mineralna. Skąd wynika taki stan rzeczy? Sprawdź, co na ten temat podpowiadają fachowcy z firmy ogólnobudowlanej Łukasza Mamrota!

Jakie są największe zalety wełny mineralnej?

Po pierwsze, wysokiej jakości wełna mineralna to doskonała propozycja dla klientów, których nieruchomość zlokalizowana jest nieopodal np. ruchliwej ulicy. Na tle pozostałych dostępnych na rynku produktów materiał ten wyróżnia się wyjątkowo dobrą izolacją akustyczną. Wszelkie hałasy pochodzące z zewnątrz są wyraźnie tłumione, co z kolei przekłada się na komfort przebywania we wnętrzu budynku. Jak słusznie podkreślają doświadczeni specjaliści z firmy ogólnobudowlanej prowadzonej przez Łukasza Mamrota – na tym jednak zalety się nie kończą.

Położona na elewacji wełna mineralna gwarantuje też świetną termoizolację. Energia wytworzona do ogrzania domu zostaje w środku. Dla właścicieli oznacza to oczywiście niższe rachunki. Zaletę wełny mineralnej stanowi również fakt, że jest to materiał całkowicie niepalny. To sprawdzone rozwiązanie technologiczne, które bez wątpienia zdążyło już udowodnić swoją wysoką wartość użytkową.

Wełna mineralna – co z ceną?

O zakupie materiału budowlanego nierzadko decyduje jego cena. Jak w tym przypadku prezentuje się wełna mineralna? Choć jest ona nieco droższa od standardowego styropianu, to różnice nie są na tyle duże, aby uznać je za znaczące – w szczególności w kontekście budowy całego domu. Porównywalne są też koszty samej robocizny. Trzeba jednak pamiętać o tym, że poprawne ułożenie wełny mineralnej na elewacji jest zadaniem, które wymaga sporego doświadczenia. Prace rozpoczyna się od montażu listwy cokołowej i przyklejania kolejnych płyt wełny. Gdy już cała powierzchnia ścian zostanie nimi pokryta, przeprowadza się szlifowanie ich powierzchni. Następny etap prac to mocowanie kołków z rdzeniem stalowym. Gdy są już one przytwierdzone, przeprowadza się zatapianie siatki wokół naroża okiennego. Kolejny etap to nakładanie zaprawy zbrojącej i zatapianie siatki na pozostałej powierzchni płyt.

Aby termoizolacja została wykonana zgodnie ze sztuką budowlaną, realizację robót warto powierzyć najlepszym specjalistom. Z pewnością zaliczają się do nich fachowcy z firmy Łukasza Mamrota, którzy dzięki umiejętności indywidualnego podejścia do każdego zlecenia gwarantują klientom najwyższy standard obsługi. Pracownicy zajmą się nie tylko termoizolacją budynku, ale także przeprowadzeniem prac budowlanych od fundamentów.