Składy materiałów budowlanych proponują klientom indywidualnym i firmom wykonawczym szeroki asortyment artykułów do budowy i remontów. Składający się na ofertę asortyment pozyskiwany jest od producentów materiałów budowlanych. Pozwala to na budowę każdego rodzaju inwestycji. Profesjonalne zakłady udostępniają nie tylko niezbędne artykuły, ale ponadto kompleksowe usługi. Warto je znać i używać.

Jakie są dodatkowe usługi prowadzone przez składy budowlane?

Profesjonalna hurtownia materiałów budowlanych proponuje szereg dodatkowych usług. Składają się na nie:

  • Obliczenie ilości potrzebnych artykułów. Ściennych i dachowych. Kalkulacji dokonuje się na podstawie opracowanego planu działania (projektu budowlanego),

  • Cięcie. Prętów ze stali na wymiar,

  • Wyposażenie i narzędzia. Meble, osprzęt elektroniczny, wyroby metalowe oraz urządzenia ręczne i budowlane,

  • Nabycie produktów. Często możliwe na raty. Niektóre składy budowlane umożliwiają skorzystanie z usług doradców kredytowych. Bez dodatkowych opłat przygotowują propozycje kredytów hipotecznych,

  • Udostępnianie informacji na temat produktów. Właściwości i użycia materiałów budowlanych oraz atestów,
  • Organizacja  specjalistycznych szkoleń. Po ich ukończeniu otrzymuje się certyfikat.

Dodatkowo  niektóre sklepy z materiałami budowlanymi świadczą usługi w zakresie sprzedaży opału. Działalność obejmuje nie tylko zbyt, ale również transport. Do oferowanych, wysokiej jakości materiałów opałowych należą: węgiel (orzech, gruby i drobny), miał węglowy czy koks. Służą do ocieplania budynków mieszkalnych oraz wewnętrznych pomieszczeń. 

Usługi transportowe w składach budowlanych

Niekiedy skład materiałów budowlanych proponuje nie tylko artykuły budowlane, ale także skorzystanie z usług transportowych. Warto zatem skorzystać z transportu spedycyjnego. Dzięki niemu w bezpieczny i szybki sposób dostarczymy materiały na teren budowy. Używa się do tego najczęściej samochodów ciężarowych. Przewieźć można również materiały budowlane np. podsypki, kruszywa czy pustaki ceramiczne lub gazobetonowe.

Flotę logistyczną zazwyczaj tworzą:

  • Pojazdy z naczepami (o ładowności 34 ton),

  • Środki transportu dostawcze z plandeką (o ładowności od 3,5 do 7 ton),

  • Samochody samowyładowcze z dźwigiem (o ładowności od 6 do 24 ton),

  • Cementowozy i dłużyce do transportacji stali.

Do transportu HDS stosuje się hydrauliczny  dźwig samochodowy dołączony do maszyny.  W ten sposób możliwe jest dostosowanie środka do załadunku i rozładunku każdego typu produktów.

Wynajem sprzętu w składach materiałów budowlanych

Korzystając z usług składów budowlanych, warto szczegółowo zaznajomić się z ofertą. Jej uzupełnieniem w niektórych zakładach jest wykonywanie usług koparko-ładowarką, pomocne przy pracach budowlanych. Maszyna pozwala na sporządzenie wykopów pod fundamenty, studnie, szambo czy kostkę brukową. Możliwe jest także przez nią przywrócenie gruntów do stanu użytkowości (rekultywacja). Przydatne będą udostępnione przez składy materiałów budowlanych pojazdy widłowe i ładowarki do wywozu np. kruszyw.

Wykończenie obiektu mieszkalnego wymaga wysokiej jakości artykułów budowlanych. Niezbędne produkty do wykańczania ścian, podłóg i sufitów, znajdziemy w składach materiałów budowlanych. Świadczone przez nie dodatkowe usługi pomogą w dalszych pracach budowlanych i przyspieszą cały proces.