Domofon – usługi elektryczne

Materiał partnera
2019-07-22
domofon

Przy zakładaniu domofonu lub videodomofonu, bardzo ważne jest korzystanie z usług elektrycznych. Podłączanie tego urządzenia na własną rękę jest bardzo ciężkie, bo nie wiąże się tylko z wbudowaniem go w mur, czy ścianę, ale również z wykonaniem sieci przyłączeniowej elektrycznej. Wielokrotnie zatem montaż domofonu nie jest taki prosty, jakby mogło się zdawać

Wybór urządzenia

Dzisiaj na rynku można spotkać się z wieloma typami domofonów. Niektóre posiadają panele dotykowe, lub dotykowe konsole z cyframi, a inne zwykłe guziki. Videodomofony, pozwalają zaś nie tylko przetwarzać dźwięk, ale także i obraz. Niezależnie jednak czy wybierzemy najnowszy technologicznie sprzęt, czy ten o niewielkiej ilości funkcji, zawsze zwracajmy uwagę na parametry dotyczące odsłuchu. Ważne jest bowiem to, aby dźwięk docierał do użytkowników w niezmienionej postaci, bez żadnych szumów, czy innych zakłóceń. Najlepsze domofony dzisiaj różnią się zatem od tych produkowanych kilka, czy kilkanaście lat temu. Rozmowy są tak „czyste”, jak w przypadku połączeń telefonicznych!

Przygotowanie instalacji

Jeśli chodzi o domy wielorodzinne i bloki, najczęściej posiadają one instalację domofonową wdrożoną już w fazie budowania obiektu. Praca elektryka, zasadza się wtedy na sprawdzeniu jakości instalacji, które być może wymaga konserwacji. Jeśli chodzi zaś o domy jednorodzinne, jeśli zapomnieliśmy o puszczeniu kabli z przynajmniej 10 żyłami, musimy brać pod uwagę delikatne rozkopanie ogrodu. Na szczęście dzięki nowoczesnej technologii, dokonuje się tego w najmniejszym z możliwych zakresów. Przewody ziemne, o czym należy pamiętać, wciąż są podstawą przy montażu domofonu.

Montaż domofonu

Jeśli chodzi o kasetę domofonową, najczęściej montuje się ją na wysokości 1,5 metra. Istotne jest również to, aby wybrać odpowiednie dla niej miejsce. Dzisiaj można wybierać opcję domofonów na słupku, czy też pod tynkiem. Wielokrotnie warto zamontować również małe zadaszenie. W mieszaniu/domu należy zaś zainstalować słuchawkę. Istotne jest poprowadzenie kilku przewodów, przygotowanie puszki elektrycznej, a także właściwy montaż zestawu wraz z zasilaczem. Warto przy tym wiedzieć, że przy videodomofonach praca jest znacznie bardziej złożona. Wymaga ona nawet kalibrowanie ustawień oprogramowania. Ważne jest to również, jeśli nasz domofon ma być podpięty pod system SmartDom.

Jeśli jesteś zatem zainteresowany instalacją domofonu w swoim domu, zgłoś się do firmy S-ELRKTRO-Usługi elektryczne, która zajmuje się także tworzenie telewizji przemysłowej, czy też instalacji alarmowych.