Maszyny budowlane, takie jak koparki, dźwigi, żurawie czy ładowarki teleskopowe, są niezbędne na każdym placu budowy. Żaden obiekt nie powstanie również bez szalunków i rusztowań. Wszystkie te sprzęty i urządzenia, zarówno na sprzedaż, jak i wynajem, dostępne są w jednym miejscu. Nie musisz już tracić cennego czasu na poszukiwaniach – przyjdź i skorzystaj z bogatej oferty firmy Domus-szalunki w Ostrołęce.

Rusztowania budowlane i nie tylko

Stawianie domów metodą gospodarczą cieszy się rosnącą popularnością. Takie rozwiązanie znacząco ogranicza koszty budowy, które z roku na rok są coraz wyższe. Inwestor ma również pełną kontrolę nad całym procesem, a ponadto sam decyduje, jakie materiały zostaną użyte do budowy. Firma Domus-szalunki oferuje wynajem wysokiej jakości aluminiowych rusztowań w atrakcyjnych cenach. Wygodnie wypożyczyć można także koparkę, którą sprawnie i bez trudu wykona się wykop pod fundamenty. Po zakończeniu robót sprzęt wystarczy oddać właścicielowi.

Szalunki

Betonowe ściany wznoszonych budynków wymagają odpowiedniego wzmocnienia. Do murowania ich, szczególnie tych z otworami drzwiowymi oraz okiennymi, potrzebne są szalunki ścienne, podtrzymujące konstrukcję zbrojenia przy betonowaniu. Dostępne w firmie Domu-szalunki modele wykonane zostały z wytrzymałych materiałów, takich jak deski oraz płyty OSB i MFP, a także ze specjalnej sklejki szalunkowej. Z kolei szalunki stropowe, dzięki równomiernemu rozmieszczeniu podpór, czyli stempli budowlanych, skutecznie podtrzymują konstrukcję stropów. Na budowie nie może również zabraknąć blatów szalunkowych. Ich zadaniem jest utrzymywanie naporu mieszanki betonowej, która wypełnia szalunki. Warto mieć świadomość, że blaty pozostają odporne na rozerwanie – dzięki temu zarówno na nich, jak i betonowym odlewie nie powstaną żadne uszkodzenia.

Dźwigary, trójnogi, głowice

W ofercie firmy Domus-szalunki nie zabrakło również trójnogów szalunkowych, która są niezastąpione na budowie podczas szalowania. Ich zadaniem jest stabilizacja i zabezpieczenie podpór przed przewracaniem się. Dzięki trójnogom stemple pozostaną na swoim miejscu. Inwestor powinien także zaopatrzyć się w dźwigary ukośne i poziome (które przenoszą obciążenia konstrukcji na główne podpory) oraz głowice stropowe, stanowiące niezbędne wsparcie dla dźwigarów.

Wszystkie, dostępne w firmie Domus-szalunki elementy konstrukcyjne i urządzenia są najwyższej jakości. Zarówno w przypadku chęci zakupu, jak i wypożyczenia sprzętu, wystarczy poprosić o wycenę, aby w krótkim czasie otrzymać atrakcyjną ofertę.