Konstrukcje drewniane cieszą się rosnącą popularnością. Altany drewniane, wiaty ogrodowe, płoty drewniane coraz częściej są wybierane przez wiele osób. Drewno jest bardzo szlachetnym materiałem do wykończenia wnętrz. Jeśli tylko odpowiednio dobierze się jego rodzaj oraz zastosuje w przemyślany sposób, to elementy drewniane w domu mogą być idealnym dopełnieniem wystroju wnętrz.

Domy z drewna

Niektórzy sądzą, że drewno nie jest dobrym materiałem budowlanym. Jednak dawniej było powszechnie wykorzystywane do budowy domów czy obiektów gospodarskich. Niektóre z nich mają obecnie więcej niż sto lat i są w doskonale zachowane. Drewno jest bardzo dobrym materiałem, które warto wykorzystać do budowy domu. Jest to materiał naturalny i wiele osób chce, aby ich dom był zbudowany z naturalnych materiałów. Obecnie elementy drewniane wykorzystywane do budowy domu są dużo lżejsze niż te stosowane dawniej, dlatego można wykorzystywać je nawet na gruntach o małej nośności. Kolejną zaletą jest krótki czas budowy. Wszystko zależy od technologii, w jakiej dany dom jest budowany. Jednak budowa domu z drewna trwa od kilku dni do kilku tygodni. Jeśli gotowy jest betonowy fundament, to budowę domu z drewna można prowadzić nawet zimą.

Budowa altan drewnianych

W ogrodach drewniane altany wyglądają bardzo efektownie i doskonale wkomponowują się w naturalny krajobraz. Wykonanie takiej altany nie jest bardzo pracochłonne. Najważniejsze jest odpowiednie przygotowanie terenu, gdzie altana będzie stała docelowo. Aby była służyła wiele lat, należy zbudować ją na suchym terenie lub wcześniej wykonać wylewkę betonową. Najlepiej, gdy taka altana będzie zbudowana na suchym gruncie. Kolejną kwestią jest odpowiednie zabezpieczenie drewna, aby nie wchłaniało wilgoci i nie było zaatakowane przez szkodniki.

Profesjonalna firma

Z drewna można wykonać wiele konstrukcji. Mogą to być domy, altany, ogrodzenia lub małe elementy dekoracyjne, jak donice czy karmniki dla zwierząt. Jako firma usługi ogólnobudowlane Piotr Ślązak wykonujemy różnego rodzaju konstrukcje drewniane. W swojej pracy wykorzystujemy surowce najwyższej jakości. Drewno, na którym pracujemy, sprowadzane jest ze Skandynawii. Zawsze je starannie selekcjonujemy. Wykonujemy także renowacje różnych obiektów drewnianych. Umiemy pracować z drewnem, a nasze konstrukcje są trwałe i estetyczne. Altany czy wiaty ogrodowe wykonywane przez nas pięknie się prezentują i są doskonałym uzupełnieniem ogrodu. Podczas projektowania danej konstrukcji, zawsze bierzemy pod uwagę wymagania klienta.