Blog Panoramy Firm

Domy z drewna- jakie są ich największe zalety.

Materiał partnera
2019-04-26
dom klucze

Domy zbudowane z drewna nie są w Polsce tak popularne, jak na przykład w Kanadzie czy Skandynawii. Cały czas tkwimy w przekonaniu, że dom trwały to dom murowany. Na pewne odstępstwa pozwalamy sobie tylko w przypadku domków letniskowych. Tymczasem wznoszenie budynków z drewna ma bardzo wiele zalet, o których warto pamiętać.

Dom drewniany, dom ekologiczny

Dzięki zastosowaniu przy budowie domów drewnianych najnowszych technologii, są one konstrukcjami bardzo trwałymi. Drewno, którego używa się do ich budowy jest  wytrzymałe oraz elastyczne. Dodatkowo, jeżeli poddamy je właściwej obróbce mechanicznej oraz chemicznej, stanie się odporne na niesprzyjające warunki atmosferyczne. Drewniany dom- podobnie, jak murowany- może nam służyć przez wiele pokoleń. Jego ogromną zaletą jest możliwość szybkiej i łatwej przebudowy lub modernizacji. Dzieje się tak, dzięki zastosowaniu lekkiej, ale stabilnej konstrukcji. Domy drewniane cechuje dobra izolacja akustyczna oraz cieplna. Ściany budynku tego typu nie są grube, co pozwala uzyskać dodatkową powierzchnię do zagospodarowania. Ponadto nie można pominąć kwestii związanych z ekologią. Drewno jest surowcem naturalnym, a jego zasoby w łatwy sposób można odnowić. Jest też materiałem, który z powodzeniem można poddać ponownej obróbce. Dzięki unikalnym właściwościom tego surowca, w domach drewnianych panuje zdrowy mikroklimat, którego nie uzyskamy w budowli murowanej. Dodatkowo drewno- nawet ścięte- nie traci zdolności absorbcji dwutlenku węgla z atmosfery. Oznacza to, że nawet przerobione, wciąż oczyszcza nasze powietrze.

Tanio, szybko, wygodnie

Koszty związane z budową domu drewnianego są dużo niższe niż te, które wiążą się z postawieniem budowli murowanej. Drewno jest materiałem, który posiada duże walory dekoracyjne. Nie musimy zatem nawet myśleć o dodatkowej gotówce na aranżację wnętrz, na którą zazwyczaj składa się wybór tapet czy kładzenie ozdobnych tynków. Budowa domu drewnianego jest też nieporównywalnie szybsza. Budynek z prefabrykowanych elementów może powstać nawet w ciągu 4 miesięcy. Budowa tradycyjnego domu może przeciągać się nawet kilka lat. Dodatkowo wszystkie prace uzależnione są od odpowiedniej pory roku. Nie musimy się tym martwić decydując się na dom drewniany. Kolejną zaletą jest jego prosta budowa. Profesjonalna firma ,taka jak na przykład Domy Szkieletowe Renowacja Okien i Drzwi, której właścicielami są Dariusz i Krzysztof Michalczyk ,może nam w tym pomóc. Posiadają oni duże doświadczenie we wznoszeniu domów drewnianych, skandynawskich  oraz szkieletowych. Do każdego zlecenia firma podchodzi indywidualnie, by sprostać wysokim oczekiwaniom swoich klientów.

Opracowanie artykułu:

Domy Szkieletowe. Renowacja Okien i Drzwi - Dariusz i Krzysztof Michalczyk.

ul. Sienkiewicza 11 lok. 5, 72-130 Maszewo zachodniopomorskie
e-mail
www