Wykończenie najwyższej kondygnacji w większości domów jednorodzinnych może być z powodzeniem zrealizowane. Adaptację poddasza należy jednak przeprowadzić w sposób przemyślany – m.in. biorąc pod uwagę charakterystykę pokrycia dachowego czy wysokość ścian kolankowych. Problemów przy takich przedsięwzięciach inwestorzy z powodzeniem unikną dzięki doradztwu technicznemu firmy G.P. Inwestim. Dowiedz się o nim więcej!

Czy pomoc specjalistów przy adaptacji poddasza jest konieczna?

Wielu inwestorów decyduje się na rozpoczęcie prac wykończeniowych na strychu bez uprzedniej ekspertyzy i konsultacji ze specjalistami. Nierzadko niesie to za sobą szereg problemów, które skutkują koniecznością przeprowadzenia kosztownego remontu. W niektórych domach jednorodzinnych z poddaszem do adaptacji niezbędne jest z kolei uzyskanie stosownych pozwoleń na takie jego zagospodarowanie. Wszystko to sprawia, że cały proces może okazać się dość kłopotliwy i trudny w realizacji.

Jak wskazują eksperci z firmy G.P. Inwestim, doradztwo techniczne jest w takim wypadku bardzo dobrym i z wielu względów korzystnym dla właściciela budynku rozwiązaniem. Decyzja o podjęciu konsultacji inżynierskich przed adaptacją poddasza nie jest konieczna, ale zapewnia szybsze ukończenie prac, gwarantuje ich poprawne przeprowadzenie, a także pozwala na zgromadzenie poprawnej, wymaganej przy tego typu rozbudowie dokumentacji. Z tego względu warto podjąć współpracę w tym zakresie z firmą G.P. Inwestim.

Czemu adaptacja poddasza powinna być poprzedzona fachową ekspertyzą?

Wspomniane usługi doradztwa technicznego w przypadku wykończenia strychu w domu jednorodzinnym są istotne m.in. w kontekście pozostawienia w stanie nienaruszonym dachu oraz innych elementów konstrukcyjnych budynku. Niekiedy prace obejmują rozbudowę pokrycia, co z kolei wiąże się z koniecznością dokonania zgłoszenia takiego zamiaru oraz wprowadzenia stosownych zmian do projektu. Warto również pamiętać o ograniczeniach poszczególnych obiektów – każdy z nich ma inne właściwości pod tym względem.

Realizowane przez firmę G.P. Inwestim doradztwo techniczne przy adaptacji poddasza to wykonanie profesjonalnej ekspertyzy, podczas której oceniany jest ogólny stan domu oraz jego kluczowych dla wykończenia strychu elementów konstrukcyjnych, a także dopasowanie charakterystyki prac do możliwości danego budynku. Warto przy tym wspomnieć, że firma G.P. Inwestim jest elastyczna w zakresie dostosowania się do potrzeb klienta. Oznacza to, że konsultacje inżynieryjne prowadzone są ze szczególnym uwzględnieniem sugestii inwestora. Profesjonalne doradztwo techniczne pozwala uniknąć właścicielom wspomnianych obiektów błędów w adaptacji poddasza skutkujących zarówno koniecznością przeprowadzenia kolejnego remontu, jak i nierzadko opłacenia grzywny nałożonej ze względu na niedozwoloną ingerencję w strukturę konstrukcji.