Dostawcy technologii fotowoltaicznej

Materiał partnera
2020-01-22

Technologia fotowoltaiczna współgra z ideą nowych domów pasywnych i energooszczędnych w standardach NF 15 oraz NF 40. Jest ona również ważna dla budynków modernizowanych, których właściciele chcą płacić mniejsze rachunki za prąd – i nie tylko – a także, dla których ważne są kwestie ochrony środowiska. O ile jeszcze kilkanaście lat temu technologia ta była rewolucyjna, tak dzisiaj jest coraz szerzej popularyzowana. Inwestycje m.in. dla klientów indywidualnych prowadzą specjalistyczne pracownie, a te współpracują z różnymi dostawcami.

Czym wyróżnia się dobry dostawca technologii fotowoltaicznej?

Obecnie, aby wdrożyć w swoim domu technologię fotowoltaiczną bezsprzecznie należy podjąć współpracę z dobrą firmą wdrożeniową – monterską i doradczą. Ta zaś z kolei musi współpracować z określonym dostawcą. Tu warto zauważyć, że dzisiaj inwestor nie musi sam zajmować się doborem odpowiednich paneli, czy systemów montażowych. Każdy etap inwestycji jest przeprowadzany bez konieczności wysokiego zaangażowania, a nawet wiedzy zleceniodawcy.

Tu jednak warto przyjrzeć się dobrym dostawcom technologii fotowoltaicznej. Na rynku działają bowiem firmy, które gwarantują słabe panele o niskiej sprawności, a także te, które posiadają w swojej ofercie szeroki i innowacyjny asortyment. Dobry dystrybutor może zatem pochwalić się współpracą z licznymi producentami, a pracownie instalatorskie bez problemu uzyskają od niego moduły fotowoltaiczne, falowniki, systemy montażowe, czy nawet odpowiednie narzędzia przydatne przy pracach wdrożeniowych. Z jaką firmą warto zatem współpracować? Koniecznie zwróć uwagę na dostawcę KLEVENTA, który wyróżnia się przede wszystkim doświadczeniem branżowym!

Moduły fotowoltaiczna – jakie powinien wybrać nasz instalator?

Jeśli kwestię współpracy z dostawcą fotowoltaiki pozostawiamy w rękach naszego instalatora, z pewnością zaproponuje nam on moduły o wysokiej sprawności nawet na poziomie 19%. Mowa o modułach monokrystalicznych, które wypierają z rynku te polikrystaliczne, zbudowane z krzemu amorficznego, czy też te będące konstrukcją ogniw CIGS oraz CDTE. Jakie zatem konkretne panele warto wybrać tak, aby dobrą jakość połączyć z niską ceną? Warto zainteresować się między innymi firmą producencką SUNRISE ENERGY – dostawca KLEVENTA współpracuje z nią od ponad 10 lat – która uważana jest w Polsce, za jednego z liderów w obszarze instalacji fotowoltaicznych dla potrzeb domowych, komercyjnych, a także dla instytucji samorządowych. Dowodem na to jest nie tylko wysoka sprawność modułów, które sprawnie mogą produkować energię w wersji off-grid, czy on-grid. Moduły od SUNRISE ENERGY odporne są na obciążenia wiatru i śniegu, na gradobicie, na amoniak, mgłę solną, czy piasek oraz pył. Przy tym podlegają długoletnim gwarancjom oraz ważnemu programowi recyklingowemu. Dzięki niemu po wykorzystanym „terminie ważności” modułów, będzie można je wymienić na nowe w atrakcyjnych, niesamowicie niskich cenach. Wykwalifikowani instalatorzy współpracujący zatem z SUNRISE ENERGY oraz z KLEVENTA, powinni również dobrać doskonałej klasy falowniki do całej instalacji. Najlepsze na rynku to te sygnowane markami SAJ, SOFAR SOLAR, czy STECA!

Systemy montażowe fotowolaiki

Każdy moduł ma swoją masę. Swoje parametry techniczne dotyczące maksymalnych obciążeń statycznych mają również dane pokrycia dachowe, czy konstrukcje więźby dachowej. Czynników, które wpływają na sposób montażu modułu fotowoltaicznego jest wiele. Inne stosowane są dla dachów płaskich, a inne dla dachów skośnych. Obecnie najlepsi dostawcy są nawet gotowi zagwarantować klientom rozwiązania pozwalające na ręczny bądź zdalny – np. elektromechaniczny – przesuw kolektorów, a nawet manipulację ich kątem położenia. Wszystko w celu, jak największej ilości promieni słonecznych, które mogą one przechwycić. Nowoczesne systemy montażowe to zatem innowacyjne pomysły, które również są coraz lżejsze i łatwiejsze w montażu. Takie konstrukcje zapewnia dostawca KLEVENTA, który wspiera branżowych kolegów zajmujących się realizacją projektów np. dla klientów indywidualnych posiadających dachy z blachodachówki.

Dlaczego warto wybrać firmę KLEVENTA? 

Wracając do przykładu dostawcy technologii fotowoltaicznej, jakim jest firma KLEVENTA, warto wiedzieć, że przedsiębiorstwo to jest oficjalnym dystrybutorem i importerem  w Europie modułów fotowoltaicznych SUNRISE ENERGY (moduły polikrystaliczne, monokrystaliczne, monokrystaliczne half cutted, monokrystaliczne z technologią PERC, monokrystaliczne full black. Centrala firmy – KLEVENTA BV – znajduje się w Holandii już od 34 lat działając na rynku, również sprawnie funkcjonując od kilku lat w Polsce pod logiem Kleventa Sp. Z o.o. W Holandii przedsiębiorstwo posiada kilka nowoczesnych wielkopowierzchniowych magazynów, będąc również ważnym partnerem biznesowym kolejnym marek m.in. SOFAR SOLAR, STECA (niemiecka marka falowników premium), oraz SAJ. Współpracując z marką KLEVENTA, decydujesz się zatem nie tylko na najbardziej wydajną i proekologiczną technologię, ale także na sprawność procesu dostawy. Firma ta jest w stanie zaopatrzyć w odpowiednie produkty klientów z całej Polski, obsługując również podmioty inwestujące w farmy słoneczne. 


Opracowanie artykułu:

Kleventa. sp. z o.o.

ul. Wiosny Ludów 27, 64-800 Chodzież wielkopolskie
e-mail
telefon