Drewno to jeden z najstarszych materiałów stosowanych w architekturze. Mimo tego, że współcześnie rozwój nauki i technologii stale dostarcza nowych, ciekawych rozwiązań, drewno do tej pory nie straciło na popularności. Jest mile widziane zarówno w stylu klasycznym, jak i nowoczesnym. Bez względu na to, czy będzie stanowiło motyw główny, czy też dodatek, drewno w domu to zawsze dobry pomysł.

Zalety drewna

Niemałe zainteresowanie drewnem można wyjaśnić jego licznymi zaletami. Jako że ta lista jest długa, skupimy się na kilku najważniejszych. Przede wszystkim jest ono bezpieczne dla człowieka i środowiska. Drewno dba o korzystny mikroklimat, a meble i inne przedmioty z niego wykonane, nie przyciągają kurzu tak szybko, jak sztuczne materiały. Ponadto drewno jest wytrzymałe (zwłaszcza niektóre jego gatunki, np. dąb), warunkiem jest jednak prawidłowa konserwacja. Nie sposób też nie wspomnieć o tym, że wnętrze z drewnianymi elementami sprawia wrażenie przytulnego i pięknego.

Drewno w domu

Chcesz dodać drewniane akcenty do swojego domu i zastanawiasz się, czym one mogłyby być? Oto kilka podpowiedzi:

  • Drewniane schody. Są trwałe, estetyczne, bezpieczne. Pięknie prezentują się zarówno w połączeniu z innymi materiałami (np. szkłem, metalem), jak i gdy są w 100% wykonane z drewna. Drewniane schody są przyjemne w dotyku, można po nich chodzić bosą stopą.
  • Drewniane drzwi. Są trwałe, solidne, mogą przetrwać w dobrym stanie nawet kilkadziesiąt lat (o ile oczywiście będą prawidłowo konserwowane). Cechuje je wysoka izolacja termiczna i akustyczna, dlatego są dobrym wyborem dla domów energooszczędnych.
  • Drewniane meble. Podobnie, jak i wszystkie inne rzeczy wykonane z drewna, także meble mogą być wyjątkowo trwałe. Przy odpowiedniej pielęgnacji będą w stanie zachować dobrą formę nawet przez kilkadziesiąt lat. Ich kolejną zaletą jest unikalny charakter. Każdy element drewna wygląda nieco inaczej, ma nieco inne zabarwienie, układ słojów, dlatego zamawiając mebel u stolarza, można liczyć na oryginalny nabytek, którego nie ma nikt inny.

Zakład stolarski z Dębna

Jeśli zależy ci na drewnianych akcentach w twoim domu, sprawdź ofertę Zakładu Stolarskiego Agnieszka Orzech z Dębna. Jest to rodzinna firma, która od ponad 20 lat działa na rynku, wykonując piękne i solidne przedmioty z drewna dla klientów indywidualnych, firm i instytucji. Oferta zakładu obejmuje m.in.: schody drewniane, balustrady, drzwi zewnętrzne i wewnętrzne, meble, zabudowy wnęk, balustrady. Każdy klient może liczyć na indywidualne podejście, profesjonalne doradztwo i najwyższą jakość realizacji zlecenia.