Czy warto zainwestować w pompy ciepła? Jakie elementy wchodzą w skład sieci wody i dlaczego wykonanie instalacji wodociągowej oraz kanalizacyjnej warto powierzyć sprawdzonej firmie, zamiast wykonać wszystkie prace samodzielnie? Na te oraz podobne pytania odpowiada ekspert z firmy Margo, zajmującej się na co dzień zakładaniem pomp ciepła oraz świadczącej inne usługi hydrauliczne na najwyższym poziomie.

Czy założenie pompy ciepła w domu to dobry pomysł?

Postępujące skażenie środowiska oraz efekt cieplarniany, a także coraz wyższa świadomość społeczeństwa dotycząca negatywnego wpływu spalania węgla, olejów i gazów na Ziemię to czynniki mające bezpośredni wpływa na to, że obecnie w coraz większym zakresie odchodzi się od wykorzystywania paliw kopanych w charakterze surowca wykorzystywanego do ogrzewania domostw w porze zimowej, ponieważ w procesie tym do atmosfery emitowane są znaczne ilości toksycznych gazów i pyłów. Zastosowanie pompy ciepła niweluje emisję do atmosfery toksycznych substancji. Na rynku dostępne są pompy ciepła powietrzne, gruntowe, wodne oraz hybrydowe. W zależności od potrzeb oraz możliwości instaluje się różne modele.

Urządzenie jest niezwykle żywotne, niemal bezobsługowe, zabiera niewiele miejsca, a ponadto pobiera jedynie nieznaczną ilość energii elektrycznej, zapewniając jednocześnie wygodę i bezpieczeństwo. Wszystkie te cechy powodują, że decyzja o założeniu w domu pompy ciepła jest doskonałym pomysłem.

– wyjaśnia ekspert z zakładu ogólnobudowlanego Margo, zajmującego się nie tylko montażem pomp ciepła, ale również świadczeniem kompleksowych usług hydraulicznych.

Czym jest sieć wody?

Sieć wodna, inaczej zwana wodociągową, to układ nie tylko wszystkich przewodów wodociągowych, ale również ich uzbrojenie, a ponadto te urządzenia, które znajdują się poza budynkiem odbiorców i służą zaopatrywaniu go w wodę. Wszystkie elementy sieci są połączone i współdziałają ze sobą. Ze względu na zakres terytorialny wyróżnia się sieci:

  • lokalną, zaopatrującą w wodę małe jednostki,

  • centralną, montowaną dla większych jednostek,

  • grupową, obejmującą kilka jednostek osadniczych,

  • okręgową, zasilającą duże aglomeracje,

  • wieloprzestrzenną, przeznaczoną dla przemysłu.

Z uwagi na złożoność sieci oraz konieczność prawidłowego połączenia rur i przewodów nie poleca się wykonywania instalacji wodnych samodzielnie. Popełnienie nawet drobnego błędu na etapie montażu bywa katastrofalne w skutkach. Jeśli połączenie, znajdujące się w dodatku w ścianie, będzie nieszczelne, koszty napraw po zalaniu mogą osiągnąć naprawdę wysoki poziom.

– radzi ekspert z firmy Margo, której oferta obejmuje usługi wodno-kanalizacyjne, w tym podłączanie budynków do sieci. Dzięki dużemu doświadczeniu na rynku oraz wykwalifikowanej kadrze pracowniczej, korzystającej ze sprawdzonych i nowoczesnych rozwiązań, wszystkie zlecenia realizowane są rzetelnie, z dbałością o szczegóły, a przy tym w konkurencyjnych cenach.