Od tego, jakie źródło ciepła wybierzesz do swojego domu, zależeć będą koszty ogrzewania, oraz to, czy uda ci się utrzymać odpowiednią temperaturę w chłodnej połowie roku. Firma WO Instal zajmuje się montażem urządzeń grzewczych, oraz instalacji co rozprowadzających uzyskane ciepło do wszystkich pomieszczeń w budynku. Dowiedz się więcej!

Rodzaje źródeł ciepła dostępne w asortymencie firmy WO Instal 

Podjęcie dobrej decyzji związanej ze sposobem ogrzewania domu to sprawa szczególnie istotna w dzisiejszych czasach, gdy ceny paliw kopalnych rosną w rekordowym tempie. W ofercie firmy WO Instal możesz na szczęście znaleźć też urządzenia oparte o alternatywne źródła energii. Należą do nich pompy ciepła, czy panele słoneczne. Warto wiedzieć, że urządzenia te mogą też wykorzystywać energię elektryczną, ale w znacznie mniejszym stopniu, niż elektryczne piece grzewcze. 

Dlaczego warto zlecić wykonanie instalacji centralnego ogrzewania firmie WO Instal?

WO Instal to przedsiębiorstwo, które ma swoją siedzibę w Będzinie koło Katowic. Działa na rynku instalatorskim od 2013 roku, dzięki czemu może się pochwalić dużym doświadczeniem i wiedzą o dostępnych obecnie rozwiązaniach technicznych dotyczących centralnego ogrzewania. Trzeba pamiętać o tym, że w Polsce zimy bywają mroźne, a wydajność alternatywnych systemów może nie zaspokoić w pełni potrzeb przy temperaturach poniżej minus pięciu stopni Celsjusza. Warto zatem decydując się na pompę ciepła, czy panele fotowoltaiczne, zainstalować także tradycyjny kocioł lub piec na węgiel, olej lub gaz. Najlepiej taki, który nie musi pracować w trybie ciągłym, lecz uruchamiać się tylko wtedy, gdy działanie ekologicznego urządzenia nie wystarczy.