Właściwie zaprojektowane i zamontowane natynkowe systemy elektroinstalacyjne dają możliwość poprowadzenia kabli w pomieszczeniach, które są już wykończone i gotowe do użytku. Jeżeli nie chcesz ponownie rozkuwać ścian i szukasz skutecznego sposobu na zredukowanie kosztów, firma Elektrom przyjdzie Ci na ratunek. Sprawdź, czym są natynkowe systemy tras kablowych i jakie są korzyści z ich zastosowania.

Elektryczne instalacje natynkowe

Natynkowe systemy to doskonałe rozwiązanie dla użytkowników o zmiennych potrzebach, którzy przewidują możliwość modernizacji instalacji w przyszłości. Przed rozpoczęciem prac należy ustalić przebieg instalacji. Z informacji dostarczonych przez firmę Elektrom wynika, że dają one duże możliwości – w zależności od potrzeb możemy zamontować instalację na lub przy podłodze, w narożniku czy pod parapetem. Kwestią kluczową są pojemność kanałów oraz dobór akcesoriów usprawniających montaż kabli m.in. łączników, klamer czy mocowań pokryw. Rozwiązanie jest niezwykle elastyczne i nie wymaga dokładnego rozplanowania gniazd zasilających i telekomunikacyjnych – można doprowadzić je do praktycznie każdego miejsca w pomieszczeniu.

Jak zaprojektować instalację natynkową?

Najbardziej wszechstronnym i budżetowym rozwiązaniem jest stworzenie systemu zbudowanego z kanałów i listw elektroinstalacyjnych. Kanały kablowe są dobierane w różnych kształtach i wymiarach, aby idealnie pasowały do pomieszczenia. Do projektowania tras podrzędnych elektryk z Elektrom wykorzystuje listwy kablowe, które są połączone z trasą główną. Każdy projekt jest w pełni spersonalizowany – pokrywy są instalowane przez wsuwanie lub za pomocą specjalnych zawiasów. Do prowadzenia kabli o mniejszych przekrojach fachowiec wykorzystuje listwy płaskie z perforacjami, dzięki czemu montaż jest jeszcze prostszy i bardziej precyzyjny. Standardowym elementem instalacji są puszki rozgałęźne, które pozwalają utrzymać optymalny poziom napięcia. 

Rury elektroinstalacyjne – jakie stosować?

Do wykonania instalacji natynkowej stosuje się zazwyczaj sztywne rury elektroinstalacyjne, które doskonale chronią przewody. W zależności od wariantu mają różne poziomy wytrzymałości, dzięki czemu elektryk z Elektrom może je dobierać z uwzględnieniem wymogów konkretnej aplikacji. Warto przy tym zaznaczyć, że rury elektroinstalacyjne mogą być spawane, klejone, a nawet zgrzewane.

Firma Elektrom - oferta

Elektrom to polska firma elektryczna specjalizująca się w szerokim zakresie usług, takich jak montaż i wymiana instalacji elektrycznych, pomiary elektryczne, odbiory budynków, przeróbki instalacji oraz montaż oświetlenia, w tym ogrodowego. Firma oferuje również usługi remontowe, w tym remonty łazienek, układanie płytek i glazury, wykańczanie łazienek, adaptacje poddaszy oraz konstrukcje gk i zabudowę poddasza. Dodatkowo Elektrom zajmuje się zamrażaniem rur oraz wymianą grzejników bez spuszczania wody, układaniem paneli i malowaniem.