czas czytania: 2 min materiał partnera

Elementy obiektów wykonywane w ramach ślusarki budowlanej

Balustrada

Ślusarka budowlana pozwala na dopasowanie poszczególnych elementów m.in. ze stali nierdzewnej czy aluminium do oczekiwań inwestora i założeń projektowych. To właśnie taki profil działalności pozwala specjalistycznym firmom działającym w tej branży na wykonywanie wszelkiego rodzaju efektownych balustrad, daszków, bram czy poręczy. Czym jeszcze zajmują się zakłady realizujące usługi w zakresie ślusarki budowlanej?

Nowoczesne balustrady zwiększające bezpieczeństwo

Balustrady stosowane są najczęściej w budynkach wielokondygnacyjnych, gdzie umieszcza się je np. na tarasach czy przy schodach, tworząc tym samym dodatkowe zabezpieczenie dla użytkowników obiektu. Warto jednak zadbać również o doskonały wygląd balustrad, które mogą stać się z powodzeniem elementem zwracającym uwagę i wpływającym pozytywnie na estetykę wnętrz czy infrastruktury zewnętrznej. Popularnym rozwiązaniem jest tworzenie efektownych balustrad szklanych, gdzie łączy się stal ze szkłem, tworząc nowoczesne wyroby sprawdzające się w budynkach każdego typu.

W ramach ślusarki budowlanej balustrady zgodnie z oczekiwaniami klienta wykonać może firma Faltech s.c., która jest w stanie zadbać również o profesjonalne przygotowanie wielu innych wyrobów, w tym chociażby pochwytów i poręczy. Występują one m.in. w wariancie dla osób niepełnosprawnych, gwarantując im łatwiejsze funkcjonowanie w budynku lub w jego okolicy. Poręcze i pochwyty wykonywane przez specjalistyczne zakłady także wyróżniają się świetnym wyglądem, co czyni je zarówno funkcjonalnym, jak i estetycznym elementem obiektu.

Szereg wyrobów używanych wewnątrz i na zewnątrz

W części zewnętrznej budynków dzięki pracom z zakresu ślusarki budowlanej można zastosować też interesujące daszki. Najczęściej montowane są one nad drzwiami wejściowymi, gdzie chronią użytkowników budynku przed opadami deszczu czy śniegu. Daszki powinny być wykonane tak, by z powodzeniem radzić sobie w trudnych warunkach, dlatego tak istotne jest zlecenie ich przygotowania firmie zajmującej się profesjonalnie ślusarką budowlaną. W ramach świadczonych usług zakład tego typu stworzy także wytrzymałe bramy i ogrodzenia.

Dzięki nim można zabezpieczyć całą posesję przed przedostaniem się na nią osób niepowołanych, a jednocześnie zadbać o estetyczny jej wygląd. Co ciekawe, ślusarka budowlana to również elementy wystroju wnętrz. Z materiałów takich jak chociażby stal nierdzewna czy aluminium tworzy się bowiem nawet meble lub w pełni funkcjonalne i wyróżniające się atrakcyjnym wyglądem wieszaki oraz karnisze. Należy jednak pamiętać, że tego typu wyroby muszą być przygotowane w specjalistycznym zakładzie zajmującym się ślusarką budowlaną.