Potrzebujesz usług brukarzy w zakresie układania kostki przemysłowej? Szukasz rzetelnych fachowców, którzy stworzą mozaikę z kostki brukowej na twoim podjeździe? Sprawdź ofertę firmy Tomasza Ołdaka, dla której brukarstwo to nie tylko praca, ale również pasja. Nie zwlekaj – umów termin już dzisiaj i ciesz się sprawnie, a przede wszystkim profesjonalnie wykonanymi pracami z użyciem najwyższej jakości kamienia.

W jaki sposób przebiega układanie kostki brukowej ozdobnej?

Zasadniczą funkcją kostki brukowej jest skuteczne utwardzenie konkretnej nawierzchni, na której zostanie ona ułożona. Cel ten można osiągnąć, stosując na podkład podsypkę piaskową lub żwirową, która jest ciężka do wymycia przez wodę. Takie rozwiązanie powoduje, że nawierzchnia pozostaje stabilna, a ponadto wytrzymała na duże obciążenia. Czy jednak teren wybrukowany kostką betonową musi być monotonny? Absolutnie nie. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby poszczególne elementy zostały dobrane kształtem, a ponadto kolorem w taki sposób, aby powstał ciekawy, oryginalnie prezentujący się wzór. Może to być zarówno szachownica, pasy, kręgi czy spirale, jak i naprawdę wyszukana mozaika. Wszystko zależy od wyobraźni i potrzeb inwestora. Układaniem kostki brukowej zajmuje się na co dzień firma brukarska Tomasz Ołdaka.

Czym różni się kostka granitowa od brukowej?

Obydwa elementy są niezwykle wytrzymałe i odporne na niekorzystne czynniki atmosferyczne, dlatego idealnie sprawdzą się na ścieżki, tarasy, podjazdy, a nawet schody, jednak kostkę granitową cechuje większa chropowatość, dzięki czemu wykazuje lepsze właściwości antypoślizgowe. Ma też szlachetny wygląd, a brzegi zarówno proste, jak i faliste, dzięki czemu wygląda luksusowo. Jest jednak droższa – nie tylko w zakupie, ale również późniejszym układaniu, a ponadto dostępna w węższej gamie kolorystycznej. Oferowane na rynku elementy są czarne, szare i czerwone.

Kostkę betonową można malować na dowolny kolor i tnie się ją na różne kształty, np. prostokąty, kwadraty czy romby. Wybór pomiędzy jednym a drugim elementem nawierzchni pozostaje więc przede wszystkim w gestii inwestora, jego osobistych preferencji oraz upodobań, a także możliwości finansowych. Firma brukarska Tomasza Ołdaki zajmuje się wykonywaniem nawierzchni zarówno ozdobnych, jak i użytkowych z obydwu rodzajów kostki. Doświadczenie na rynku oraz nowoczesny park maszynowy umożliwiają kompleksową i terminową realizację usług.

Jaki kamień najlepiej nadaje się na podjazd?

Ze względu na niską nasiąkliwość przy jednoczesnej, dużej wytrzymałości na obciążenia oraz niekorzystne warunki pogodowe, w tym upały i mrozy, kostka brukowa pozostaje jednym z najważniejszych elementów galanterii betonowej i świetnie nadaje się do utwardzenia wszelkiego rodzaju nawierzchni. Aby móc cieszyć się stabilnym i nienagannie prezentującym się podjazdem, warto przy zakupie zwrócić uwagę na dwa parametry dostępnych elementów: grubość oraz jakość użytego w procesie produkcji betonu. Zastosowanie zbyt cienkich kostek może skutkować ich pękaniem podczas nacisku ciężkich pojazdów, warto więc wybierać solidniejsze elementy.