Balustrada balkonowa może być przepięknym elementem dekoracyjnym w domu jednorodzinnym. Inną funkcją, jaką spełnia, jest zapewnianie poczucia bezpieczeństwa. Może być ona wykonana z różnorodnych materiałów np. stali, szkła, cegły czy drewna. Firma Romana Huka produkuje właśnie takie rzeczy. Zajmuje się również obróbką metali. Oferuje poręcze ze stali nierdzewnej, barierki oraz usługi ślusarskie i spawalnictwo dla firm.

Z jakich elementów składa się balustrada balkonowa?

Balustrada balkonowa zbudowana jest ze słupków, poręczy i wypełnienia. Pierwsze elementy mogą być wyprodukowane ze stali, kamienia lub cegły. Istotne jest to, aby były one solidne. Ważne jest także odpowiednie ich zakotwiczenie na zasadzie przyspawania. Kotwy przytwierdzane są np. do zbrojenia podciągów. To właśnie dzięki nim możliwe jest usztywnienie konstrukcji balustrady balkonowej. Poręcz sprawia, że użytkowanie balkonu jest niezwykle komfortowe. Najlepiej, jeśli ta część zostanie wykonana z ciepłego materiału. Trzeci element to wypełnienie np. przy użyciu paneli szklanych, przęsła na ramie drewnianej lub stalowej. Najważniejsze jest to, aby balustrada była odporna na warunki zewnętrze. Poza tym istotne jest również to, aby była ona wytrzymała.

Jak sprawić, aby balustrada pasowała do balkonu?

Balustrada balkonowa powinna pasować do stylu, w którym urządzony został Twój dom. W budynkach, które przypominają dworki, idealnym rozwiązaniem będzie zastosowanie kamiennych tralek pionowych. Do nowoczesnej i skromnej zabudowy doskonale sprawdzą się elementy z prętów stalowych. Istotny jest także sam rodzaj i kształt balkonu. Masywniejsze balustrady będą idealnie komponować się z loggiami. Mogą one być wyprodukowane np. z drewna, kamienia lub cegły. Firma Romana Huka to idealna propozycja dla tych, którzy cenią sobie jakość. Oferuje ona np. spawanie ogrodzeń i montaż poręczy. Wszystkie prace realizowane są przez nią rzetelnie i zawsze terminowo. Dlatego warto jej zaufać.