Drewno od zawsze stanowi jeden z najważniejszych i najbardziej podstawowych materiałów opałowych. Wszystko dlatego, że jest powszechne i łatwo dostępne, a także znacznie bardziej ekologiczne niż równie często wykorzystywany węgiel. Zastanawiasz się, czy warto postawić na drewno, a jeśli tak to, jaki rodzaj wybrać? Firma Arkar, która zajmuje się sprzedażą drewna kominkowego i opałowego, podpowiada, na co zwrócić uwagę kupując opał.

Wysoka jakość drewna

Nie wszyscy zdają sobie sprawę z tego, że jakość używanego do opału drewna ma ogromne znaczenie pod wieloma względami. To sprawia, że niektórzy wykorzystują opał wątpliwej jakości, co negatywnie wpływa na stan kotła lub kominka, zdrowie domowników, a także domowy budżet. Dlaczego? Wyjaśnia pracownik firmy produkującej drewno opałowe Arkar:

Kluczową kwestią, jaką trzeba wziąć pod uwagę, wybierając drewno opałowe, jest jego rodzaj. Najlepszymi parametrami, jeśli chodzi o wydajność i równomierność spalania, charakteryzuje się drewno z drzew liściastych. Wydziela przyjemny aromat i łatwo się spala. Z kolei drewno z drzew iglastych spala się znacznie szybciej, przez co jest mniej wydajne. Ponadto duża zawartość żywicy podczas spalania tworzy dym oraz sadzę, które gromadzą się w przewodzie kominowym i na ściankach kotła. Inną kwestią, którą koniecznie trzeba skontrolować podczas zakupu opału, jest poziom wilgotności drewna.

Dlatego wśród klientów firmy Arkar na opał najczęściej wybierane jest drewno z drzew liściastych, które posiada największą kaloryczność. Natomiast drewno iglaste przeważnie wykorzystywane jest do rozpalania ognia lub w kominkach.

Drewno opałowe ze sprawdzonych źródeł

Najprostszym sposobem, aby znaleźć drewno opałowe wysokiej jakości, jest skorzystanie z oferty sprawdzonej firmy świadczącej szeroko pojęte usługi tartaczne, takiej jak zakład Arkar znajdujący się w miejscowości Chechło. Firma, która działa na rynku już od 1998 roku, zajmuje się produkcją drewna opałowego i rozpałkowego zarówno z drzew iglastych, jak i liściastych. W swojej ofercie posiada m.in.:

  • drewno kominkowe z drzew takich jak – akacja, brzoza, buk, dąb, grab, olszyna i wiąz,
  • drewno opałowe z sosny, świerku i topoli,
  • drewno rąbane oraz w klockach.

Wieloletnie funkcjonowanie w branży tartacznej sprawiło, że firma Arkar nie tylko zdobyła spore doświadczenie, ale też grono zadowolonych klientów. A zadowolenie to wynika przede wszystkim z odpowiednio przygotowanego, wysokiej jakości drewna, jakie firma oferuje.

Dodatkowo firma Arkar może dostarczyć kupione drewno pod wskazany przez klienta adres oraz  wyładować je, co jest ogromnym ułatwieniem dla realizacji zamówienia.