Materiały budowlane to jedna z większych części przemysłu, który nieustannie się rozwija. Rodzajów betonu jest coraz więcej. Cechują się one różnymi właściwościami, jednocześnie umożliwiają ich zastosowanie w wielu inwestycjach. Poznaj ofertę firmy Bet-Trans i produkty wytwarzane z mieszanki kruszywa, cementu i wody.

Czym charakteryzuje się beton?

Materiał, który jest jednym z najbardziej popularnych, jeśli chodzi o używanie go w branży budowlanej, nazywany jest betonem. Jest to mieszanka kilku tworzyw, między innymi kruszywa, cementu oraz wody. W zależności od przeznaczenia stosuje się nieco inne składniki. W celu zwiększenia jego odporności i wytrzymałości dodaje się takie produkty jak włókna.

Beton jest materiałem bardzo twardym oraz trwałym i odpornym na działanie czynników zewnętrznych. Cechuje się również wysoką wodoszczelnością, niemniej jednak jest to zależne od jego struktury i wolnych przestrzeni w budowie.

Gdzie stosuje się produkty wykonane z betonu?

Stworzone bloczki fundamentowe, kręgi, pokrywy czy płyty chodnikowe z betonu przez firmę Bet-Trans można zastosować przy budowie domów, mostów, alejek, ścieżek czy ogrodzeń. Nawierzchnie betonowe stały się idealnym rozwiązaniem do szybkiego zagospodarowania przestrzeni w zamian za użycie asfaltu czy kostki brukowej.

Warto mieć na uwadze, że wszystkie materiały użyte do jego produkcji są neutralne dla środowiska, więc nie zagrażają naturze. Szeroki wybór rozmiarów i wielkości pozwala na dopasowanie modeli do potrzeb inwestycji