Hale stalowe z płyt warstwowych- dlaczego warto zainwestować w takie rozwiązanie?

Materiał partnera
2020-03-25

Budowa hali stalowej z płyt warstwowych to doskonała inwestycja dla  wszystkich przedsiębiorstw, którym potrzebny jest budynek przemysłowy charakteryzujący się nowoczesnym designem i nieprzeciętną wytrzymałością. Obiekty tego typu w wielu przypadkach przewyższają tradycyjne budynki murowane. Trzeba jednak pamiętać o tym, by ich montaż zlecić doświadczonym profesjonalistom, którzy wykonają projekt w oparciu o potrzeby konkretnego klienta. Jakimi cechami wyróżniają się hale stalowe z płyt warstwowych?

Hala stalowa z płyt warstwowych a budynek murowany

Konstrukcje stalowe, w porównaniu do tradycyjnych budynków murowanych, wyróżniają się znacznie krótszym czasem realizacji projektu oraz dużą opłacalnością takiej inwestycji. Jak podkreślają specjaliści z firmy Montaż i Produkcja Konstrukcji Stalowych -  koszt budowy hali stalowej z płyt warstwowych jest często nawet o połowę mniejszy niż postawienie budynku murowanego. W dodatku budowa takiej konstrukcji stalowej trwa zaledwie kilka miesięcy i można ją prowadzić niezależnie od pory roku i panujących warunków atmosferycznych. Halę stalową z płyt warstwowych można też w późniejszym okresie rozbudowywać wedle potrzeb inwestora. Jest to niezwykle trudne w przypadku budynków murowanych. W dodatku stawianie takiego obiektu trwa znacznie dłużej i jest uzależnione od sytuacji pogodowej.

Trwałość, która nie ustępuje tradycyjnym rozwiązaniem

Zwolennicy obiektów murowanych często podkreślają, że ich największą zaletą jest duża trwałość. Tymczasem podobnej trwałości nie można odmówić również konstrukcjom stalowym. Można wręcz śmiało stwierdzić, że dzięki zastosowaniu innowacyjnych technik i wysokiej klasy materiałów, hale stalowe osiągają nawet lepsze parametry techniczne niż obiekty stawiane tradycyjnymi metodami. Zastosowanie płyt warstwowych jako okładziny budynku, pozwala inwestorowi zadecydować o akustyce i temperaturze, jaka będzie panować wewnątrz hali. Ilość zastosowanych materiałów ma również wpływa na określenie klasyfikacji ogniowej obiektu.

Uniwersalne zastosowanie

Hale stalowe z płyt warstwowych posiadają bardzo uniwersalne zastosowanie. Obiekt tego typu doskonale sprawdzi się w zasadzie w przypadku każdej branży. Może on pełnić rolę magazynu, hali produkcyjnej, logistycznej czy rolniczej. Świetnie nada się także jako garaż. Płyty warstwowe cechują się bardzo nowoczesnym wyglądem, dzięki czemu cała konstrukcja zyskuje na estetyce. Czynnik ten jest bardzo istotny dla współczesnych inwestorów, którzy doskonale zdają sobie sprawę z tego, że to, jak prezentuje się budynek gospodarczy, wpływa na prestiż firmy. 

Opracowanie artykułu: