Blog Panoramy Firm

Ilupokojowe mieszkanie kupić?

Materiał partnera
2019-08-19
nowe osiedle

Zakup nowego mieszkania to przełomowa chwila w życiu każdego człowieka. Wiele osób zastanawia się, ile i jakie pomieszczenia powinno ono zawierać, aby było nie tylko estetyczne, ale także funkcjonalne. Wszystko zależy od ilości domowników i budżetu, co nie zawsze idzie ze sobą w parze. Dla kogo sprawdzą się poszczególne typy mieszkań i na co zwracać uwagę podczas zakupu?

Małe mieszkanie – nie tylko dla singla!

Kawalerka to najmniejszy typ mieszkania, które można znaleźć w ofertach deweloperów. Są one dedykowane głównie osobom, które mieszkają same i nie zamierzają zmienić tego w najbliższym czasie. Warto jednak wiedzieć, że nowoczesne kawalerki sprawdzą się również w przypadku par bez dzieci. Wiele z nich posiada całkiem duży metraż, dzięki czemu można bez problemu pomieścić w nich kompleksowe wyposażenie RTV/AGD, przestronne szafy oraz wygodną, dwuosobową sofę. Zakup kawalerki to doskonała inwestycja dla osób starszych oraz bardzo młodych. Nawet jeśli w przyszłości jej właściciel pomyśli o zakupie większego mieszkania lub domu na wsi, kawalerki cieszą się powodzeniem wśród studentów, którym można je wynajmować.

 

Mieszkania z osobną sypialnią uznaje się za optymalne w przypadku młodych małżeństw. Osobna sypialnia zwiększa poczucie komfortu i prywatności. Salon może służyć wyłącznie jako pokój wypoczynkowy lub też gościnny. Wiele osób posiadających jedno dziecko decyduje się na zakup mieszkania z oddzielną sypialnią, ze względu na korzystne ceny w stosunku do powierzchni.

Mieszkania dla całej rodziny

W przypadku większych rodzin, wielkość mieszkania zależy od ilości domowników oraz budżetu. Dzieci mogą mieć osobne pokoje lub wspólny, jednak powinien być na tyle duży, aby mogły swobodnie pomieścić w nich swoje rzeczy oraz stoliki lub biurka do nauki. Mieszkania dla rodziny to te, które mają dwie lub więcej osobnych sypialni. W dzisiejszych czasach wiele osób decyduje się na zakup wielopokojowego mieszkania, nawet będąc singlem, pozostałe sypialnie wynajmuje studentom. Dzięki temu koszty jego zakupu mogą powoli się zwracać.

 

Dużym problemem w przypadku innowacyjnych mieszkań jest niewłaściwe zaplanowanie ich powierzchni. Stawia się duży nacisk na estetykę, na drugi plan spychając funkcjonalność. W przypadku wieloosobowych rodzin może to stanowić duży problem. Atrakcyjne i dobrze rozplanowane mieszkania o zróżnicowanej powierzchni i ilości pomieszczeń oferuje między innymi firma deweloperska Polservice Development. Nieruchomości znajdują się na terenie Gdańska oraz Gdyni.

zobacz firmy z branży
Deweloperzy