Każdy obiekt mieszkalny, użytkowy oraz użyteczności publicznej wymaga zapewnienia komfortu termicznego. Podstawą komfortu termicznego jest oczywiście centralne ogrzewanie. Już na etapie projektowania nowego obiektu należy rozplanować i wybrać sposób ogrzewania każdego z pomieszczeń. Dowiedz się więcej na temat instalacji centralnego ogrzewania z naszego artykułu!

Instalacja C.O. – z czego się składa?

Głównym zadaniem instalacji centralnego ogrzewania jest podgrzewanie oraz dystrybucja czynnika grzewczego. Aby cały system pracował bezawaryjnie, wydajnie oraz przede wszystkim skutecznie, konieczne są specjalistyczne urządzenia oraz komponenty, do których zaliczamy:

  • kocioł,

  • grzejniki,

  • przewody – rury miedziane, stalowe lub z tworzyw sztucznych,

  • pompę ciepła – odpowiadającą za przepływ czynnika grzewczego z odpowiednią prędkością,

  • armaturę – regulującą przepływ czynnika grzewczego,

  • naczynia zbiorcze.

Rodzaje instalacji C.O.

Biorąc pod uwagę kryteria podziału instalacji centralnego ogrzewania, mamy do wyboru wiele opcji. Na początku skupimy się na rodzaju zastosowanego źródła ciepła. W zależności od możliwości technicznych danego budynku oraz preferencji właściciela istnieje możliwość zasilania systemu grzewczego pompą ciepła (wodną, powietrzną lub gruntową) oraz kotłem (na paliwa stałe lub gaz).

Drugim kryterium podziału jest rodzaj elementu przekazującego ciepło. Mogą to być tradycyjne grzejniki, przewody umieszczone w podłodze, jak i w ścianach.

Specjaliści od systemów grzewczych

Doskonale wiemy, jak ważne jest odpowiednie zaprojektowanie i wykonanie instalacji centralnego ogrzewania. Już od 1996 roku wykonujemy wysoce efektywne, bezawaryjne systemy grzewcze w obiektach publicznych, jak i prywatnych.

– informuje pracownik Przedsiębiorstwa Instalacyjno-Montażowego Preizol.

Nawiązując współpracę z tym Przedsiębiorstwem, możesz liczyć na fachowe wsparcie oraz pomoc w wyborze optymalnego rozwiązania grzewczego. Preizol to grupa wykwalifikowanych specjalistów, która wykonuje instalacje zarówno z rur miedzianych, jak i z tworzyw sztucznych.