Prawidłowo wykonana instalacja elektryczna zapewnia komfort i bezpieczeństwo użytkowania wszystkich urządzeń w budynku. Ilość zasad, do których należy się zastosować, by całość spełniała wymogi techniczne i odpowiednio działała, jest duża, dlatego planowanie i wykonywanie instalacji najlepiej powierzać jedynie doświadczonym zawodowcom. Usługi w tym zakresie świadczy wyspecjalizowana ekipa fachowców z firmy DB Elektro.

Instalacje elektryczne z DB Elektro

Ekipa działająca pod szyldem marki DB Elektro specjalizuje się w wykonywaniu kompletnych instalacji elektrycznych i teletechnicznych w domach prywatnych, a także budynkach usługowych i siedzibach firm.

Usługa wykonania instalacji elektrycznej musi być wykonana skrupulatnie i zgodnie ze sztuką już od pierwszych działań. Podstawowym krokiem jest odpowiednie zaplanowanie rozkładu instalacji. Rozmieszczenie przewodów, gniazd elektrycznych, a także włączników ma znaczenie nie tylko dla bezpieczeństwa i prawidłowego działania całej instalacji, ale także komfortu jej użytkowania.

Źle dobrane przewody, umieszczone w nieodpowiednich miejscach lub zbyt małych odległościach od punktów, takich jak źródła wody gniazda, czy zbyt mała ilość gniazd w pomieszczeniach. To jedne z najczęstszych przyczyn powstawania awarii instalacji elektrycznych, które mogą prowadzić do spięć, uszkodzeń urządzeń, a nawet pożarów lub wybuchów.

Doświadczenie i wiedza ekspertów z DB Elektro to gwarancja dobrania najlepszych materiałów, prawidłowego wykonania instalacji i bezpiecznego użytkowania każdego z jej elementów.

Pomiar i odbiór instalacji elektrycznej — kiedy wykonać?

Nowo wykonana instalacja musi przejść proces odbioru, podczas którego sprawdza się wszystkie jej parametry oraz prawidłowości w porównaniu do wymogów technicznych i prawnych. Fachowiec sprawdza, czy każdy element został odpowiednio dopasowany i zamontowany, a także czy dobrze działa i nie stwarza zagrożenia dla przyszłych użytkowników.

Wieloletnie działanie w branży i stale poszerzana wiedza naszych pracowników to nasza największa siła. Oferujemy nie tylko wykonanie instalacji, ale także późniejszy odbiór przez uprawnionego fachowca, dzięki czemu inwestor nie musi martwić się o pozwolenie na użytkowanie.

Dodaje jeden z przedstawicieli firmy DB Elektro, która specjalizuje się w instalacjach elektrycznych.

Istniejące już instalacje oraz te, które przeszły modernizacje muszą być poddawane specjalnym okresowym pomiarom. Taką usługę także świadczą eksperci z DB Elektro. Regularne pomiary to gwarancja bezpiecznego domu.