FHU Ligero Łukasz Słowik specjalizuje się w projektowaniu oraz montażu instalacji elektrycznych. Usługi świadczone są przez fachowców z wieloletnim doświadczeniem. Są one realizowane zgodnie z najwyższymi standardami bezpieczeństwa, co minimalizuje ryzyko wystąpienia nieprawidłowości mogących zagrażać życiu i zdrowiu osób przebywających w budynku. Klienci mogą liczyć na rzetelność i terminowość.

Jakie przewody wykorzystuje się w domowej instalacji elektrycznej?

Eksperci z FHU Ligero Łukasz Słowik posiadają niezbędne uprawnienia elektryczne. Podczas montażu domowej instalacji elektrycznej wykorzystuje się najczęściej przewody płaskie, które bez trudu można umieścić w płytkich bruzdach ściennych. Mocowanie następuje przy użyciu uchwytów z tworzywa sztucznego lub aluminiowych blaszek. Wszystko zależy od grubości kabla.

Przewody mogą także zostać przeprowadzone w specjalnych rurkach o wysokiej elastyczności. Jest to jednak rozwiązanie bardziej pracochłonne, a tym samym droższe. Sprawdza się w sytuacji, gdy z różnych powodów niemożliwe jest zniszczenie wykończenia ściany

- mówi jeden z pracowników FHU Ligero Łukasz Słowik.

Jak przebiega montaż instalacji elektrycznej?

Montaż instalacji elektrycznej jest złożony i skomplikowany. Łączenie przewodów elektrycznych następuje w puszkach instalacyjnych. Należy podkreślić, że nie powinny być one tynkowane. W przypadku awarii ich odnalezienie zajmie krótką chwilę. Plusem jest także brak konieczności niszczenia wykończenia ściany. Kable nie mogą znajdować się poniżej rur kanalizacyjnych oraz wodociągowych. W kuchni czy łazience stosuje się wyłącznie elementy odporne na zachlapania wodą.

Na czym polega montaż instalacji oddymiających?

FHU Ligero Łukasz Słowik oferuje również montaż klap oddymiających (świetlików) oraz instalacji oddymiających. Są to elementy niezbędne w budynkach wielkopowierzchniowych i nie tylko. Dzięki nim możliwe jest usunięcie dymu, a także toksycznych gazów ze szlaków ewakuacyjnych. Zwiększa to szansę na bezpieczne opuszczenie obiektu objętego pożarem.