Kupiłeś właśnie działkę rekreacyjną nad jeziorem i planujesz budowę całorocznego domu z bali? Szukasz ekonomicznego sposobu na weekendową ucieczkę z miasta? Skorzystaj z usług firmy Laft, która specjalizuje się w budowie i rekonstrukcji domów z drewna. Doświadczeni specjaliści wykorzystują wyłącznie wysokiej jakości materiały, które wytwarzane są we własnym tartaku.

Jak budowane są drewniane domy z bali?

Budowa domku z bali jest przede wszystkim bardzo szybka. Jak tłumaczy pracownik firmy Laft:

Montaż do stanu surowego zajmuje około miesiąca. Po wylaniu fundamentów i podłogi nie wykonuje się już żadnych innych prac na mokro, co znacznie przyspiesza proces budowy. Ponadto dzięki temu roboty mogą odbywać się nawet w okresie jesienno-zimowym.

Drewniane domy mają na ogół konstrukcję wieńcową. Długie bale zostają tym samym połączone na narożach w formie, charakterystycznego dla tego rodzaju architektury, jaskółczego ogona. Dodatkowo stosuje się dyble, czyli pionowe kołki, mające na celu wzmocnienie całości.

Przed przystąpieniem do robót, klient ustala z wykonawcami zakres wykonywanych prac oraz ostateczny projekt i wielkość założenia. Na etapie projektowym podejmowane zostają także decyzje dotyczące okien i drzwi. Firma Laft oferuje przy tym zarówno budowę do stanu surowego, jak i z ukończonymi pracami wykończeniowymi.

Dlaczego warto wybrać całoroczny domek rekreacyjny z bali?

Mieszkańcy miast coraz chętniej poszukują rozwiązań, które pozwolą im na odpoczynek na łonie przyrody. Drewniane domy z bali wykonane są niemal w całości z naturalnych materiałów, dzięki czemu zachowują ich specyficzne właściwości.

Doskonale kumulują ciepło oraz regulują wilgotność, tworząc korzystny dla zdrowia mikroklimat. Możliwość termoregulacji sprawia, że latem w pomieszczeniach jest chłodno, a zimą ciepło. Odpowiednia impregnacja sprawia, że drewno staje się w pełni odporne na działanie niekorzystnych warunków atmosferycznych. Dodatkowo tworzywo słynie ze swoich doskonałych właściwości akustycznych bez pogłosu.