Zauważyłeś na elewacji swojej nieruchomości pęknięcia i odpryski farby? Chcesz odnowić budynek i zadbać o wizerunek swojego przedsiębiorstwa? Zewnętrzne ściany obiektów użytkowych narażone są na szkodliwe działanie warunków atmosferycznych. Zadbaj o dobry stan techniczny murów i skorzystaj z usług firmy Soch Pol!

Jak przygotować się do remontu elewacji?

Zanim rozpocznie się właściwy remont elewacji, konieczne jest szczegółowe sprawdzenie stanu technicznego budynku. W pierwszej kolejności należy zweryfikować, jaki jest stan rynien i rur spustowych. Następnie specjaliści przejdą do kontroli kondycji ścian i tynku. Pionowe rozległe pęknięcia muru mogą wskazywać na niestabilność fundamentów lub niewłaściwe przewiązania ścian. Eksperci zwrócą także uwagę na ewentualną obecność glonów i pleśni oraz inne uszkodzenia mechaniczne. Następnie zaplanują zakres prac oraz stworzą stosowny kosztorys.

Na czym polega remont elewacji obiektów użytkowych?

Remont elewacji z oferty firmy Soch Pol z siedzibą w Żyrardowie polega na kompleksowym myciu i odświeżaniu ścian zewnętrznych nieruchomości. Czyszczenie doskonale sprawdza się w przypadku powierzchownych zabrudzeń. Umożliwia przy tym usunięcie groźnych dla zdrowia nalotów, glonów oraz pleśni.

Regularne odnawianie murów i tynków powinno odbywać się co najmniej raz na 10 lat. Systematyczna konserwacja pozwala bowiem zabezpieczyć ściany i zapobiega pogłębiania się zniszczeń. Ponadto wpływa na żywotności termoizolacji, gwarantując optymalne utrzymywanie ciepła w pomieszczeniach.